:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  19°C słabe opady deszczu

Policjanci i ratownicy wodni debatowali z seniorami

Powodów do spotkania było wiele. Przede wszystkim dyskusja na temat bezpieczeństwa i wzajemne sygnalizowanie o zagrożeniach. Wszystko po to, aby chronić ludzi i ich mienie.

Wczoraj w Młodzieżowym Domu Kultury w Inowrocławiu odbyła się społeczna debata. Komendant Powiatowy Policji w Inowrocławiu insp. Marcin Ratajczak zaprosił na nią seniorów powiatu inowrocławskiego. Celem była rozmowa o realnych i potencjalnych zagrożeniach. Prócz policjantów, na debatę zaproszeni zostali przedstawiciele Nadgoplańskiego WOPR w Kruszwicy i szefowa Rady Miejskiej Seniorów Pani Ewa Kołodziejska. Debatę poprowadzili inowrocławscy policjanci: asp. szt. Izabella Drobniecka i st. sierż. Michał Parzyszek. Mundurowi przygotowali pakiet informacji dotyczących stanu bezpieczeństwa na drogach, metodach przestępstw, których ofiarami stają się seniorzy, działaniu i celu Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, aplikacji Moja Komenda.

Część debaty szczególnie poświęcona była omówieniu i dyskusji na temat oszustw metodą „na wnuczka, policjanta CBŚP” oraz domokrążców, którzy pod byle pretekstem wchodzą do mieszkań i okradają starsze osoby. Podczas wymiany informacji i dyskusji, insp. Marcin Ratajczak odpowiadał uczestnikom na pytania. Instruował też, jak postępować, aby nie zostać ofiarą przestępstwa. Mówił także o roli dzielnicowego i możliwości z nim kontaktu - informuje asp. szt. Izabella Drobniecka z KPP w Inowroclawiu.

Uczestniczący w spotkaniu WOPR-owcy Jarosław Wiśniewski i Bartosz Piotrowski przedstawili zakres realizowanych przez siebie działań i specjalnej telefonicznej aplikacij.  Wyjaśnili oni również zasady kart ICE, które wypełnione przez seniora są źródłem informacji dla ratowników, gdy trzeba komuś przyjść z pomocą. WOPR-owcy nie tylko wręczyli seniorom właśnie takie karty, ale też w ramach upominku miniapteczki. Policjanci wyposażyli seniorów w liczne materiały promujące bezpieczeństwo, edukacyjne książeczki, odblaskowe kamizelki i naklejki, które mają przypominać, gdzie zadzwonić, gdyby ktoś próbował oszukać, czy okraść seniora.  

Policjanci i ratownicy wodni debatowali z seniorami komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się