:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  19°C bezchmurnie

Pobiegli w Niebieskim Biegu Świadomości

W ostatnią sobotę kwietnia już po raz szósty sprzed Galerii Solnej wyruszył Niebieski Bieg Świadomości, którego celem jest uwrażliwienie na potrzeby osób autystycznych. Impreza cieszy się dużą popularnością - w tym roku w biegu wzięło udział blisko 400 zawodników.

Pięciokilometrowa trasa wiedzie od Galerii Solnej przez Park Solankowy aż do Stadionu. Ciekawostką jest, że Niebieski Bieg Świadomości był pierwszym profesjonalnie zorganizowanym biegiem, którego trasa przebiegała tylko w Inowrocławiu.

Każdego roku inicjatywie towarzyszą inne formy uwrażliwiania na autyzm – były już konferencje naukowe, panele dyskusyjne, a w ubiegłym roku specjalne spotkanie w kinie. 

Hasło tegorocznej edycji brzmi „Autyzm ma swoje tempo” - rozumiane może być szeroko: od konieczności dostosowania tempa instytucjonalnego życia do potrzeb autystów, podkreślenia innego – nierywalizacyjnego – odbierania rzeczywistości (która nastawiona jest przecież obsesyjnie na bycie najlepszym i najszybszym), aż do samej specyfiki autyzmu – pełnego fal rozwojowych, uspokojeń, przypływów i odpływów.

Pobiegli w Niebieskim Biegu Świadomości komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na inowroclaw.info.pl