:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  22°C pochmurno z przejaśnieniami

Park linowy - Kiedy otwarcie tegorocznego sezonu?

W przededniu ubiegłorocznych wakacji w ratuszowym informatorze Nasze Miasto Inowrocław ukazał się okazjonalny materiał zachęcający mieszkańców oraz turystów do odwiedzenia parku linowego w Solankach. Niestety, zamiast pokonywania toru przeszkód zafundowano miłośnikom wspinaczek lekturę kartek z napisem „park linowy nieczynny”.

Na początku lipca zadałem publiczne pytanie o termin otwarcia sezonu... Zarządca obiektu wystosował komunikat do mediów o „konieczności przeprowadzenia napraw”. Gdy zapytałem Prezydenta Miasta dlaczego nie przeprowadzono remontu przed sezonem okazało się, że park linowy dość szybko „wyzdrowiał” i w połowie lipca rozpoczął sezonową działalność.

Pod koniec pierwszego miesiąca wakacji otrzymałem z ratusza obszerne wyjaśnienie zaistniałej sytuacji. Poinformowano mnie, że wykonawca obiektu odmówił wykonania ekspertyzy i przeglądu, a inna specjalistyczna firma oszacowała koszty niezbędnych napraw na 200-250 tys. zł. Po zakończeniu sezonu wakacyjnego zaplanowano przeprowadzenie kompleksowego remontu obiektu.

Informację o przetargu zamieszczono w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta Inowrocławia 11 stycznia br., a pod koniec miesiąca „postępowanie zostało unieważnione ponieważ nie złożono żadnej oferty”. W tegorocznym budżecie miasta na remont parku linowego zaplanowano kwotę… 50 tys. zł.

W związku z tym chciałbym zapytać o termin otwarcia tegorocznego sezonu w inowrocławskim parku linowym? Do rozpoczęcia letnich wakacji pozostały 3 miesiące…

Oby tegoroczny komunikat zarządcy obiektu nie był parafrazą cytatu z kultowego filmu Stanisława Barei „Miś”:

„Przepraszamy. Park linowy nieczynny. Najbliższy czynny park linowy we Włocławku”

Park linowy - Kiedy otwarcie tegorocznego sezonu? komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na inowroclaw.info.pl