:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  19°C bezchmurnie

Oświadczenie PiS oraz odpowiedź ratusza

Samorząd, Oświadczenie odpowiedź ratusza - zdjęcie, fotografia

Urząd Miasta Inowrocławia wystosował list w nawiązaniu do oświadczenia Sekretarza Zarządu Powiatowego PiS w Inowrocławiu. Oba teksty zamieszczamy poniżej.

W związku z nieprawdziwymi informacjami pojawiającymi się na portalach społecznościowych prezydenta Inowrocławia Ryszarda Brejzy oraz jego syna posła Krzysztofa Brejzy informujemy, że Pani Małgorzata S. od 2014 roku nie jest członkiem Prawa i Sprawiedliwości. Przed wyborami samorządowymi sama złożyła rezygnacje z członkostwa w partii i od tego czasu nie ma żadnego związku z PiS. 

Obecne działania Panów Ryszarda i Krzysztofa Brejzów po raz kolejny mają na celu wprowadzenie opinii publicznej w błąd w związku z aferą fakturową mającą miejsce w Inowrocławskim ratuszu. Aferą, która wpływa na negatywny wizerunek naszego miasta. Od samego początku prezydent miasta próbuje przedstawiać siebie jako osobę pokrzywdzoną, która wykryła nieprawidłowości finansowe. Jednak rzeczywistość jest zgoła inna. Powszechnie wiadomo, że Wydział Kultury, Promocji i Komunikacji Społecznej miał uprzywilejowaną pozycję. Podlegał bezpośrednio prezydentowi Inowrocławia. Kierująca nim Pani Agnieszka Ch[...] (wydalona z PiS w 2014 roku) oraz inne osoby zamieszane w aferę fakturową byli najbliższymi współpracownikami Prezydenta oraz jego syna posła Krzysztofa Brejzy.

Jednym z przykładów tych powiązań są zarzuty postawione w ubiegłym miesiącu Wojciechowi Sz., który został zatrudniony w „wydziale propagandowym” tuż po jego stworzeniu. Co ciekawe pan Wojciech Sz. (członek Platformy Obywatelskiej) był jednym z najbliższych współpracowników posła Krzysztofa Brejzy w trakcie ostatniej kampanii parlamentarnej. W 2015 roku skorzystał z miesięcznego urlopu przeznaczając ten czas na współpracę z synem prezydenta Inowrocławia.

To tylko namiastka patologicznego układu rządzącego naszym miastem. Ubolewamy nad tym, że zarówno prezydent Ryszard Brejza jak i jego syn Krzysztof nie potrafią zachować resztek godności i wziąć odpowiedzialności za pokłosie swoich decyzji. 

Jacek Tarczewski
Sekretarz Zarządu Powiatowego Prawa i Sprawiedliwości 
w Inowrocławiu

 

W nawiązaniu do oświadczenia Sekretarza Zarządu Powiatowego Prawa
i Sprawiedliwości w Inowrocławiu, poniżej przekazuję nasze stanowisko w tej sprawie.

To, co Pan Jacek Tarczewski nazywa patologicznym układem rządzącym, dotyczy raczej państwa, a nie Miasta Inowrocławia. Gdyby uznać stwierdzenie Sekretarza Zarządu Powiatowego PiS w Inowrocławiu za prawdziwe, to układ patologiczny tworzyli w urzędzie członkowie i władze PiS oraz Solidarnej Polski, pracując w nim na różnych odpowiedzialnych i wysokich stanowiskach.

Zdajemy sobie sprawę, że ujawnione przez niezależne media ogólnopolskie informacje
o powiązaniu jednej z oskarżonych osób z PiS zakłóciły ton propagandowej tezy. Tezy, kreowanej przez TVP i redaktor Gargas o rzekomo zrujnowanym Inowrocławiu, rządzonym przez niedobrego prezydenta. Łatwo zauważyć, że właśnie to jest przyczyną tak nerwowych reakcji lokalnych działaczy PiS.

Nie budzi wątpliwości, że to Prezydent Ryszard Brejza, w imieniu pokrzywdzonego, jakim jest Miasto Inowrocław, pierwszy poinformował prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa. Prezydent ponownie oświadcza, że wykorzysta wszystkie możliwości, aby odzyskać ukradzione środku publiczne, bez względu na to, do kogo one trafiły i bez względu na próbę odciągania uwagi prezydenta przez niektórych ludzi działających na szkodę miasta.

Mamy wrażenie, że to oburzające inowrocławian systematyczne fałszowanie wizerunku Miasta przez Telewizję Polską z udziałem m.in. działaczy PiS, wpływa na negatywny wizerunek miasta, a nie sama tzw. „afera fakturowa”.

Z poważaniem,

         Adriana Herrmann

 Kierownik Referatu Komunikacji Społecznej

Wydział Kultury, Promocji i Komunikacji Społecznej

 Urząd Miasta Inowrocławia


Oświadczenie PiS oraz odpowiedź ratusza komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na inowroclaw.info.pl