:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  22°C pochmurno z przejaśnieniami

Odblaski dla inowrocławskich kierowców

W ramach działań profilaktycznych policjanci z inowrocławskiej "drogówki" wręczali uczestnikom ruchu kamizelki odblaskowe.

Policjanci powiatu inowrocławskiego propagują korzystanie z odblasków. W tym celu podczas wczorajszej (07.02) służby nie tylko patrolowali drogi, ale też działali prewencyjnie, by zapobiegać zdarzeniom drogowym. Napotkanym pieszym i rowerzystom wręczali odblaskowe kamizelki. Ufundowało je Starostwo Powiatowe w Inowrocławiu. 

Przepisy określają, że odblaski powinny posiadać osoby, które poruszają się po zmroku i poza terenem zabudowanym. Warto jednak w innych sytuacjach również zaopatrzyć się dla własnego bezpieczeństwa w odblaskowe znaczki, czy kamizelki. Korzystajmy z odblasków, bo warto. Dzięki odblaskom, kierowca widzi pieszego z odległości co najmniej 150 metrów, nawet przy trudnych warunkach pogodowych. Pozwala to jemu na bezpieczny manewr i bezkolizyjne ominięcie pieszego. Jeśli idący drogą  jest mało widoczny, kierujący może zauważyć go zbyt późno, a wtedy o wypadek nie trudno. 


Odblaski dla inowrocławskich kierowców komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na inowroclaw.info.pl