:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  19°C pochmurno z przejaśnieniami

Od profesjonalnego nauczyciela do dobrego i nowoczesnego ucznia

III Liceum Ogólnokształcące im. Królowej Jadwigi jako pierwsze w mieście i powiecie zakwalifikowało się do projektu „Ponadnarodowa mobilność kadry edukacji szkolnej“ w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego.

 Nauczyciele tej szkoły: Agnieszka Kubiak i Aleksandra Kłos napisały własny program edukacyjny, który spotkał się z uznaniem komisji weryfikującej zgłoszone projekty, a w ramach którego sześcioro nauczycieli szkoliło się w stolicy Andaluzji – Sewilli. Program warsztatów obejmował m.in.: używanie technologii w klasie, rozumienie organizacji zadań ICT w ramach pracy w szkole, zarządzanie wielozadaniowością, wdrażanie cyfrowej współpracy wśród uczniów, nagrywanie, modyfikowanie i udostępnianie plików audio i wideo, a także polepszenie komunikacji uczeń-nauczyciel i wymianę dobrych praktyk.  Zajęcia i wykłady odbywały się w języku angielskim, dlatego kadra mogła ćwiczyć i rozwijać swoje kompetencje językowe. Organizatorzy kursu zadbali także o atrakcje, po zajęciach kursowicze mogli zwiedzać Kordobę i Tavirę. Grupa szkoleniowa była międzynarodowa, w zajęciach uczestniczyli także pedagodzy z Włoch i Grecji, co umożliwiało wymianę doświadczeń i spostrzeżeń na temat znaczenia mediów i technologii informatycznych we współczesnym szkolnictwie. Teraz czas na wykorzystanie zdobytej wiedzy i nabytych umiejętności w pracy z uczniem.

R.B.


Od profesjonalnego nauczyciela do dobrego i nowoczesnego ucznia komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się