:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  19°C słabe opady deszczu

O inowrocławskiej „Solidarności” na wystawie

Kiedy: 2017-12-13 , godzina: 17:00 | Gdzie: Salonik Literacko-Artystyczny, ul. Kilińskiego 16

Historia, inowrocławskiej „Solidarności” wystawie - zdjęcie, fotografia

13 grudnia 1981 roku w Polsce niezgodnie z konstytucją został wprowadzony stan wojenny, który zniesiono 22 lipca 1983 roku. W tym czasie prześladowano osoby uważane ze względów politycznych za niebezpieczne dla ówczesnego państwa. Ponad 10 tys. działaczy „Solidarności” zostało internowanych, niektórzy stracili życie.

Od wprowadzenia stanu wojennego minęło 36 lat. Z tej okazji Zarząd Regionu Toruńsko-Włocławskiego NSZZ „Solidarność” i Biblioteka Miejska im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu zapraszają  na wernisaż wystawy poświęcony inowrocławskiej „Solidarności” i jej działalności w latach 1980-1989. Na ekspozycji zostaną zaprezentowane zbiory Biura Badań Historycznych Zarządu Regionu Toruńsko-Włocławskiego NSZZ „Solidarność” oraz Mirosława Możdżenia – kolekcjonera i pasjonata historii.

Wystawa zostanie otwarta 13 grudnia br. o godzinie 17°° w Saloniku Literacko-Artystycznym (Biblioteka Główna, ul. Kilińskiego 16).

Zapraszamy. Wstęp wolny!

O inowrocławskiej „Solidarności” na wystawie komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się