:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  22°C pochmurno z przejaśnieniami

Nowy chodnik po jednej stronie

Na poniedziałkowej sesji Rada Miejska Inowrocławia dokonała nowelizacji tegorocznego budżetu. Rozszerzono zakres robót na ulicy Bolesława Chrobrego przeznaczając na ten cel dodatkowo 48 400 zł.

O przebudowę ciągów pieszych na całej jej długości wystąpiłem do Prezydenta Miasta jako przewodniczący Rady Rodziców inowrocławskiej "jedenastce".

Ulica Bolesława Chrobrego stanowi dla wielu dzieci z naszego osiedla istotny fragment drogi do szkoły. Staraniem miejskiego samorządu inne trakty komunikacyjne, z których korzystają uczniowie, zyskały nowe oblicze. Ważnym elementem prac modernizacyjnych, mających wpływ na poprawę bezpieczeństwa pieszych, była zawsze przebudowa chodników.

Tymczasem planowany pierwotnie zakres prac podczas remontu drogi budził niezadowolenie mieszkańców, którzy dali temu wyraz podczas osiedlowego spotkania z przedstawicielami miejskiego samorządu. Pytano o część trawiastą chodników, nieco spękaną część asfaltową i odcinek pokryty płytkami, gdzie również można było dostrzec sporo braków... Przedstawiciele ratusza wyjaśniali, że tylko część polbrukowa zostanie "przełożona" w tym samym miejscu.

Z pewnością przebudowa ciągu pieszego na całej długości poprawi funkcjonalność drogi po remoncie oraz estetykę tego miejsca. Szkoda, że obejmie tylko jedno pobocze... Mam nadzieję, że drugie też doczeka się pełnej modernizacji!

Nowy chodnik po jednej stronie komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na inowroclaw.info.pl