:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  19°C lekkie zachmurzenie

Niepełnosprawni rywalizują w Hali Widowiskowo-Sportowej

Już 14 raz w Hali Widowiskowo-Sportowej odbywa się Integracyjna Spartakiada Osób Niepełnosprawny. Jest to wspaniałe święto tolerancji, integracji i rehabilitacji przez sport w Inowrocławiu.

Podopieczni jednostek z całego województwa rywalizują nie tylko w konkurencjach sportowych, ale korzystają też z licznych atrakcji. W przerwach pomiędzy konkurencjami wystąpiły dzieci z Przedszkola Muzyczna Kraina, tancerze ze Studia Tańca Adama Borzęckiego, wokaliści z Zespołu Harcerskiego Iskierka i wielu innych. Koło Hali odbyła się rekonstrukcja historyczna przygotowana przez Żółty Regiment z zamku w Gniewie i Kujawską Brać Szlachecką z Bydgoszczy. Nie zabrakło wystrzałów z armaty, strzałów z łuku, pokazu pikinierów, muszkietu, fechtunku, werbunku do chorągwi pancernej czy artylerii oraz pamiątkowego zdjęcia w strojach z epoki. Stowarzyszenie FLANDRIA zaprosiło również na akcje profilaktyczne: badania stóp podoskopem, spirometrię, pomiary ciśnienia, tkanki tłuszczowej i konsultacja prozdrowotne. - Bardzo cieszymy się na przybycie kilkuset zawodników, wielu wolontariuszy oraz zaproszonych gości. Dodatkowo przyjedzie ponad 20 przedstawicieli naszych partnerów z Belgii - mówi Ineza Skrzypiec-Sikorska Dyrektor FLANDRII. Przed halą było malowanie dzieciom twarzy, pobór krwi, możliwość obejrzenia wyposażenia wozu strażackiego, policyjnego i straży miejskiej. Policjanci i strażnicy zajęli się również prewencją, edukując zarówno dzieci i dorosłych. Wręczane przez mundurowych odblaskowe znaczki, kamizelki szybko znalazły swoich zwolenników. Rowerzyści od razu zakładali odblaskowe kamizelki na siebie, by dać dobry przykład innym. Książeczki do nauki znaków drogowych i jeździe rowerem, policjanci podarowali tym, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z „dwoma kółkami” lub niedługo będą starać się zdobyć kartę rowerową. Honorowy patronat nad imprezą objęli Marszałek Województwa, Starosta Inowrocławski, Prezydent Miasta Inowrocławia oraz Wójt Gminy. Organizatorami są Stowarzyszenie Wzajemnej Pomocy FLANDRIA, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Inowrocławiu oraz Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej w Inowrocławiu.


Niepełnosprawni rywalizują w Hali Widowiskowo-Sportowej komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się