:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  23°C bezchmurnie

Najlepsze plaże Hiszpanii. Zobacz dokąd warto pojechać!

turystyka, Najlepsze plaże Hiszpanii Zobacz dokąd warto pojechać! - zdjęcie, fotografia

Jak co roku Fundacja na rzecz Edukacji Ekologicznej przyznaje plażom i portom w całej Europie prestiżowe niebieskie flagi potwierdzające wysoką jakość wód i bezpieczeństwo na danym brzegu.

Tym razem coroczny przegląd popularnych wśród turystów kąpielisk zdecydowanie zdominowała Hiszpania w rankingu daleko wyprzedzając Francję, Turcję, Grecję oraz Włochy. Z tej okazji warto z pewnością przypomnieć naszym czytelnikom o najlepiej ocenionych miejscach. Oto kilka z nich.

Playa de las Canteras, Gran Canaria

Plaża położona jest w malowniczym mieście Las Palmas, zaraz po zachodniej stronie przesmyku, który łączy La Isletę z Gran Canarią nazywaną stolicą wysp szczęśliwych. Mamy zatem do czynienia z ciągnącym się przez 4 kilometry pasmem piasku opływającym przepiękną zatokę. Ponadto kąpielisko wzbogacone jest o rodzaj naturalnej granicy zbudowanej ze skał wulkanicznych widocznych w odległości 100 metrów od brzegu, działają one niczym najlepszy falochron. Las Canteras przez wiele ośrodków i operatorów wycieczek jest uznawana za jedną z najbardziej wyjątkowych plaż miejskich na całym kontynencie.

Playa de Muro, Majorka

Doskonałe warunki do wypoczynku przez cały rok panują także na słonecznej Majorce, dlatego też często nawet w środku polskiej zimy turyści wyszukują oferty typu Hiszpania Last Minute, byle tylko móc zakosztować zbawiennego ciepła na własnej skórze. Plaża de Muro położona jest jak wskazuje nazwa w pobliżu miejscowości Muro na północy wyspy, w Zatoce Alcudia. Jej głównymi atutami są złociste piaski oraz przejrzysta, lazurowa woda. Łagodne zejście do morza będzie idealne dla rodzin z dziećmi, ale także dla uwielbiających płycizny surferów.

Cala Comte, Ibiza

Ibiza, czyli wyspa muzyki i szalonych imprez również ma wiele do powiedzenia, jeśli chodzi o najpiękniejsze plaże starego kontynentu. Cala Comte okazuje się być jednym z najbardziej popularnych kąpielisk na wyspie, a dzięki piaszczystej plaży z kilkoma zatoczkami na widnokręgu także najpiękniejszym. Z pewnością zostaniemy tu urzeczeni płytką i krystalicznie czystą wodą malującą się w odcieniach turkusu i jasnego błękitu. Zobaczymy stąd też kilka pobliskich wysepek, co tylko dodaje miejscu malowniczości. Pamiętajmy jednak, że jedna z części plaży zarezerwowana jest dla nudystów.

Playa de Cofete, Fuerteventura

Nazywana wyspą słońca i wiatru Fuerteventura cieszy się bezpośrednią bliskością wybrzeży Afryki. To sąsiedztwo z pewnością ma wpływ na ukształtowanie się wyspy oraz jej przyrody – dominują tutaj pustynne krajobrazy nadające tym stronom iście dziewiczego charakteru. Tak też wygląda jedna z najpiękniejszych plaż wyspy. De Cofete oferuje nam kilometry spacerów pomiędzy lazurowej barwy wodą a wysokimi wulkanicznymi górami. Warto się tu wybrać chociażby ze względu na ten majestatyczny krajobraz.

Najlepsze plaże Hiszpanii. Zobacz dokąd warto pojechać! komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na inowroclaw.info.pl