:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  19°C bezchmurnie

Muzeum zaprasza - Pozyskane. Dary i zakupy w Dziale Sztuki w latach 2009 -2017

Kiedy: 2018-03-16 , godzina: 17:00 | Gdzie: Muzeum im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu, ul. Solankowa 33

Muzeum, Muzeum zaprasza Pozyskane zakupy Dziale Sztuki latach - zdjęcie, fotografia

Dyrektor Muzeum im. Jana Kasprowicza Janina Sikorska zaprasza na otwarcie wystawy Pozyskane. Dary i zakupy w Dziale Sztuki w latach 2009 -2017. Wernisaż odbędzie się dnia 16 marca br. o godzinie 17:00 w siedzibie Muzeum przy ul. Solankowej 33.

Autorką ekspozycji jest mgr Danuta Chadrysiak – pracownik Działu Sztuki. Ideą wystawy jest pokazanie pozyskanych w ciągu kilku lat dzieł sztuki, przechowywanych w magazynie ze szczególnym zwróceniem uwagi na celowe uzupełnienie zbiorów zgodnie z profilem muzealnym i istniejącymi kolekcjami m. in. z okresu Młodej Polski.

Główną część ekspozycji stanowią prace zmarłych inowrocławskich artystów m. in. Henryka Czamana, Tadeusza Adama Błochowiaka czy Andrzeja Dzikiewicza. Wystawa składa się również ze zbiorów dzieł sztuki żyjących twórców m. in. Leonarda Pyszkowskiego, Wojciecha Łuczaka czy Ryszarda Barczaka. Można będzie zobaczyć także prace, które zostały przekazane do zbiorów muzealnych przez artystów spoza Inowrocławia. Po organizowanych w Muzeum indywidualnych wystawach swoje dzieła przekazali m. in. poznański artysta malarz Włodzimierz Mazanka, czy Marian Adamczyk z Warszawy.

Szczególnie znaczącą część wystawy stanowią dary rodziny inowrocławskiego artysty,malarza i grafika Stanisława Łuczaka ( 1912-1980). Dzieci artysty: córka Sława i syn Wojciech przekazali nie tylko dzieła, ale mi. in. też archiwalia, narzędzia pracy oraz książki z cennymi autografami i dedykacjami.

Wystawę będzie można zwiedzać w marcu oraz kwietniu.

Muzeum zaprasza - Pozyskane. Dary i zakupy w Dziale Sztuki w latach 2009 -2017 komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na inowroclaw.info.pl