:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  22°C pochmurno z przejaśnieniami

Minimistrzostwa Świata na Orliku w Mątwach

W sobotę, 9 czerwca 2018 roku rozegrano na boisku „Orlik” przy ZSP nr 1 w Inowrocławiu Finałowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Starosty Inowrocławskiego. Organizatorzy nazwali rozgrywki „Minimistrzostwami Świata”.

Udział wzięły cztery drużyny: Polska, Senegal, Kolumbia i Japonia.  Wymienione drużyny to grupa „H”  z MŚ w Rosji, gdzie niebawem zagra nasza narodowa drużyna. Zespoły  grały systemem każdy z każdym 2 x 15 minut. Mecze sędziowali: Tomasz Wojciechowski i Kazimierz Siwek z Inowrocławia. Na Turnieju Finałowym obecni byli zaproszeni goście: Starosta Powiatu Inowrocławskiego Tadeusz Majewski, Dyrektor ZSP nr 1 w Inowrocławiu Grażyna Kadłubowska, Sekretarz  Aleksandra Szubarga, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Ryszard Dernoga oraz rzecznik prasowy Marlena Gronowska.

 A oto wyniki: Polska-Senegal 1:4, Kolumbia-Japonia 1:0, Polska-Japonia 4:0, Senegal-Kolumbia 3:1, Senegal-Japonia 3:0, Polska-Kolumbia 0:3.  Klasyfikacja końcowa: I miejsce - Senegal, II miejsce – Kolumbia, III miejsce - Polska, IV miejsce - Japonia.

 Na koniec rozegrano towarzyskie spotkanie Drużyny Radnych Powiatu z  Reprezentacją Rady Orlika. Mecz zakończył się wynikiem 3:0 dla Reprezentacji Rady Orlika w Mątwach. Po zakończeniu rywalizacji dokonano podsumowania  Finałowego Turniej Piłki Nożnej o Puchar Starosty Inowrocławskiego. W dekoracji uczestników rozgrywek uczestniczyli: Starosta Powiatu Inowrocławskiego Tadeusz Majewski, Dyrektor ZSP nr 1  Grażyna Kadłubowska i Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Ryszard Dernoga. Wszystkie drużyny uczestniczące w mini „Mistrzostwach Świata” otrzymały Puchary  i dyplomy, a każdemu zawodnikowi wręczono pamiątkowy medal. Wybrano najlepszego bramkarza, którym został Kacper Ciejek z Senegalu, a najlepszym strzelcem – Julek Frątczak z Kolumbii. Wyróżniono też dwie grające dziewczyny w Turnieju z drużyny Senegalu – Aleksandrę Mach i Ninę Kuczyńską, a Bartosz Popielarz z Kolumbii otrzymał Puchar od Rady Orlika dla najaktywniejszego uczestnika wszystkich zajęć sportowo-rekreacyjnych na mątewskim boisku „Orlik” w roku szkolnym 2017/2018. Starosta Tadeusz Majewski wręczył również puchar za zwycięstwo Reprezentacji Rady Orlika w meczu z Drużyną Radnych, natomiast pokonanej drużynie puchar wręczył Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Ryszard Dernoga. Wyróżnieni zostali także zawodnicy tego meczu: najlepszym bramkarzem został wybrany Andrzej Bubacz, a strzelcem Tomasz Wachowski. Obaj grali w Reprezentacji Orlika w Mątwach.

 Organizatorzy  dziękują  wszystkim uczestnikom za udział w rozgrywkach, opiekunom za przygotowanie ekip do zawodów oraz sędziom za przeprowadzenie rozgrywek. Wszyscy rozstali się w pozytywnych nastrojach oraz umówili się na kolejne turnieje, które zostaną rozegrane na Orliku przy ZSP nr 1 w Inowrocławiu z okazji trwania Mistrzostw Świata w Rosji.

K.Z.

Minimistrzostwa Świata na Orliku w Mątwach komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na inowroclaw.info.pl