:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  23°C bezchmurnie

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

niepelnosprawni, Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych - zdjęcie, fotografia

Z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych prezydent miasta Inowrocławia Ryszard Brejza gościł dzisiaj około 30 przedstawicieli organizacji i instytucji zajmujących się opieką i pomocą nad osobami niepełnosprawnymi.

Zaproszenie prezydenta skierowane zostało do prezesów lub przewodniczących stowarzyszeń zdrowotnych skupiających osoby niepełnosprawne, m.in. Koła Miejskiego Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków, Koła Pomocy Dzieciom o Niepełnej Sprawności Ruchowej, Inowrocławskiego Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom z Uszkodzeniem Mózgu, Inowrocławskiego Stowarzyszenia „Amazonki", Stowarzyszenia „Inowrocław Bez Barier", Inowrocławskiego Towarzystwa Integracyjnego „Ex Aequo", Klubu Pacjenta „Przystań Nadziei", Stowarzyszenia Wzajemnej Pomocy „Flandria", Koła Terenowego Polskiego Związku Głuchych, Środowiskowego Domu Samopomocy, do nowo powstałej Fundacji „Rozwój to radość" oraz dyrektorów placówek oświatowych zajmujących się opieką nad dziećmi niepełnosprawnymi. - Jesteście Państwo znakomitymi ambasadorami spraw osób niepełnoprawnych. Wasi podopieczni mogą liczyć na Wasze wszechstronne wsparcie i bezcenną pomoc, dużą wrażliwość i niezwykłą serdeczność. Działacie w organizacjach i stowarzyszeniach, angażując się w przedsięwzięcia i akcje społeczne z myślą o naszych niepełnosprawnych mieszkańcach. Przyjmijcie zatem moje serdeczne podziękowania za trud pracy i bezustanną służbę dla tych, którzy Was potrzebują i dla których jesteście ogromną pomocą - powiedział prezydent Ryszard Brejza, który wraz ze swoim zastępcą Wojciechem Piniewskim wręczył gościom upominki. Spotkania w ratuszu z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych mają już swoją 12-letnia tradycję. Są okazją do wymiany uwag przedstawicieli stowarzyszeń w zakresie uwzględniania potrzeb niepełnosprawnych, w tym poruszających się na wózkach inwalidzkich. Miasto wspiera te działania i uwzględnia te sugestie w miarę posiadanych środków, możliwości oraz kompetencji. Przypomnijmy, kilka działań podjętych przez miasto z myślą o osobach niepełnosprawnością, m.in. ustawienie w ogrodach zapachowych w Solankach tablicy dla niewidomych napisaną Braille`em oraz na makiecie klasztoru franciszkanów na placu Klasztornym, wydanie pismem Braille"a folderu o Solankach, stworzenie udogodnień dla niepełnosprawnych w wybudowanych obiektach: basenie solankowym i pijalni wód mineralnych wraz z palmiarnią, zabytkowej kamienicy przy ul. Kasztelańskiej 22, gdzie mieści się Kujawskie Centrum Kultury, teatrze i budynkach socjalnych, utworzenie mieszkań tymczasowych przy ul. Św. Ducha 90, uruchomienie Środowiskowego Domu Samopomocy, który zapewnia dzienną opiekę aż 40 osobom niepełnosprawnym, wprowadzenie w autobusach MPK głosowego zapowiadania przystanków dla niewidomych pasażerów.


Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na inowroclaw.info.pl