:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  19°C słabe opady deszczu

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych w inowrocławskim ratuszu

niepelnosprawni, Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych inowrocławskim ratuszu - zdjęcie, fotografia

Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza gościł w czwartek, w ramach Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych, ok. 30 przedstawicieli organizacji i instytucji zajmujących się opieką i pomocą nad osobami niepełnosprawnymi.

Spotkania w ratuszu z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych mają swoją, liczącą już kilkanaście lat tradycję. Są one okazją do wymiany uwag przedstawicieli stowarzyszeń w zakresie uwzględniania potrzeb niepełnosprawnych. Miasto Inowrocław, w miarę posiadania środków finansowych, wspiera te działania. - Cieszę się z naszych corocznych spotkań. Miło jest porozmawiać z osobami, które działając w stowarzyszeniach i organizacjach, tak angażują się w swoje przedsięwzięcia z myślą o osobach niepełnosprawnych - powiedział Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza, który razem ze swoim zastępcą - Wojciechem Piniewskim, także wręczył gościom upominki. Zaproszenie prezydenta skierowane zostało do prezesów lub przewodniczących stowarzyszeń zdrowotnych skupiających osoby niepełnosprawne, m.in. Koła Miejskiego Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków, Koła Pomocy Dzieciom o Niepełnej Sprawności Ruchowej, Inowrocławskiego Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom z Uszkodzeniem Mózgu, Inowrocławskiego Stowarzyszenia "Amazonki", Stowarzyszenia "Inowrocław Bez Barier", Inowrocławskiego Towarzystwa Integracyjnego "Ex Aequo", Klubu Pacjenta "Przystań Nadziei", Stowarzyszenia Wzajemnej Pomocy "Flandria", Środowiskowego Domu Samopomocy oraz dyrektorów placówek oświatowych zajmujących się opieką nad dziećmi niepełnosprawnymi.


Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych w inowrocławskim ratuszu komentarze opinie

  • Czytelniczka - niezalogowany 2015-12-17 15:23:02

    Skoro syn studiuje to znaczy, ze już sobie radzi. Fakt faktem mogłoby powstać w Inowrocławiu więcej miejsc pracy ale możliwości na pewno są trzeba tylko ich poszukać i porządnie przyłożyć się do poszukiwania pracy albo odpowiedniego projektu EFS, który zagwarantuje staż. Liczenie na to, ze praca po prostu sama do nas przyjdzie nie zagwarantuje samodzielności.

  • halboj - niezalogowany 2015-12-12 19:56:41

    mój syn jest osobą niepełnosprawną obecnie studiuje czy myśli się o takich osobach aby zapewnić im prace by mogli samodzielnie radzić sobie w życiu?

Dodajesz jako: Zaloguj się