:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  23°C bezchmurnie

Miasto nie może dofinansowywać przewozu osób niepełnosprawnych

Prawnik wojewody potwierdził stanowisko Miasta dotyczące przewozu osób niepełnosprawnych. Wynika z niego, że Miasto nie może prowadzić takiej działalności.

- Dziś w Urzędzie Wojewódzkim odbyło się spotkanie dotyczące przewozu osób niepełnosprawnych w Inowrocławiu. Rozstrzygnięcia w tej sprawie, na razie, nie ma, ale posiadamy już pewność, że interpretacja prawna Miasta jest właściwa - informuje rzecznik prasowy ratusza. Przypomnijmy, że w tym roku zakończyło się obowiązywanie wieloletniej umowy, na podstawie której z budżetu Miasta dofinansowywane były takie przejazdy. Obecny na spotkaniu prawnik wojewody kujawsko-pomorskiego zgodził się ze stanowiskiem Miasta, że Inowrocław nie może dofinansowywać takich przejazdów. Wspomniany prawnik przyznał również, że zrobić to może - choć nie musi - Powiat. Przypominamy, że przejazdy osób niepełnosprawnych w systemie "na telefon" pojazdami do tego dostosowanymi były do końca ubiegłego roku stosunkowo tanie ze względu na dotację z budżetu Miasta Inowrocławia. - Chcieliśmy, aby starostwo, które z mocy ustawy jest zobowiązane do pomocy osobom niepełnosprawnym, przejęło to zadanie. Proponowaliśmy, że przekażemy nawet jeden z pojazdów, które osobom niepełnosprawnym mogą służyć. Starostwo stoi na takim stanowisku, że oni nie mają możliwości dofinansowywania takich przejazdów, choć nasi prawnicy twierdzą, że takie możliwości są - wyjaśniał niedawno, podczas jednego z ubiegłotygodniowych spotkań z mieszkańcami zastępca prezydenta, Ireneusz Stachowiak. Należy wspomnieć jednak, że Miasto nie odmawia pomocy, w ramach swoich prawnych możliwości. Inowrocław jest jednym z czterech miast w Polsce, w których wszyscy emeryci mają prawo do bezpłatnego przejazdu komunikacją miejską. Kolejne spotkanie w tej sprawie ma odbyć się za 3 tygodnie.


Miasto nie może dofinansowywać przewozu osób niepełnosprawnych komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na inowroclaw.info.pl