:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  19°C pochmurno z przejaśnieniami

Mechatronicy i informatycy z Mechana podczas Hour of Code

Godzina kodowania jest przedsięwzięciem polegającym na jednogodzinnym wprowadzeniu do programowania.

Celem akcji jest pokazanie, że każdy może nauczyć się podstaw tworzenia programów komputerowych. Inicjatywa znana jako „Hour of Code” stanowi ogólnoświatowe wydarzenie na rzecz  rozwoju informatyki. Tę kampanię wspiera  ponad 400 partnerów i 200 000 nauczycieli na całym świecie.

Godzina kodowania odbywa się każdego roku podczas Tygodnia Edukacji Informatycznej, który został pomyślany jako uhonorowanie pioniera informatyki, Admirał Grace Murray Hopper, urodzonej 9 grudnia 1906. W tym roku Tydzień Edukacji Informatycznej rozpoczyna się 4 grudnia, czyli w dniu  50 rocznicy kodowania. W akcji promującej programowanie nie zabrakło Mechana. Jest jedną z milionów szkół na mapie świata inaugurującą Tydzień Edukacji Informatycznej. Organizatorem Godziny Kodowania w Mechanie jest nauczyciel przedmiotów informatycznych Elżbieta Harenda. W akcji uczestniczą uczniowie klas trzecich technikum informatycznego, którzy zaprosili do zabawy w programowanie pierwszoklasistów mechatroników.

Mechatronicy i informatycy z Mechana podczas Hour of Code komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się