:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  13°C bezchmurnie

Meandry inowrocławskiej polityki

wybory, Meandry inowrocławskiej polityki - zdjęcie, fotografia

Poznaliśmy kolejnego pretendenta do najważniejszego fotela w mieście. Nominację obozu Zjednoczonej Prawicy uzyskał kandydat Solidarnej Polski – były Zastępca Prezydenta Inowrocławia 

Najwcześniej na prezydenckiej giełdzie pojawił się inny doświadczony samorządowiec. Swoją wizję zarządzania naszym miastem promuje w kampanii społecznej opatrzonej tytułem: Inowrocław na TAK. 

Dwa miesiące temu okazało się, że do wyborczej rywalizacji włączy się kandydatka SLD. Czy ma szansę zająć poczesne miejsce na inowrocławskiej scenie politycznej? 

Obecny prezydent wygrał do tej pory czterokrotnie; w tym raz w pierwszej turze uzyskując 51,27% głosów w 2010 roku. Wtedy kandydat PiS /ówczesny wiceprezydent/ zajął miejsce tuż za podium z poparciem 2120 mieszkańców. 

Cztery lata wcześniej zwycięskim kandydatem był również urzędujący gospodarz inowrocławskiego ratusza. W 2002 roku objął swoją funkcję po raz pierwszy pokonując w drugiej turze prezydenta z lewicy. Wtedy był pretendentem do prezydenckiego fotela, nominowanym przez Komitet Wyborczy Porozumienie Samorządowe, który został utworzony przez PO, PiS oraz Inicjatywę Społeczną. 

Takie są meandry inowrocławskiej polityki… 

Cztery lata temu do wyborczej rywalizacji przystąpiło czterech konkurentów. W decydującej rozgrywce urzędujący prezydent, popierany przez PO, pokonał drugiego finalistę różnicą 347 głosów. Jego rywal uzyskał w drugiej turze poparcie kandydatów z PiS oraz SLD. 

Jak będzie za cztery miesiące? 

 

Meandry inowrocławskiej polityki komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na inowroclaw.info.pl