:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  19°C bezchmurnie

Malarstwo Janusza Argasińskiego w inowrocławskiej galerii

Kiedy: 2018-03-09 , godzina: 18:00 | Gdzie: Galeria Miejska, Plac klasztorny 2

W piątkowe popołudnie w Galerii Miejskiej odbyło się otwarcie wystawy malarstwa Janusza Argasińskiego. Prace Artysty można będzie podziwiać do 3 kwietnia br. od wtorku do piątku w godz. 12.00-18.00 oraz w sobotę w godz. 10.00-16.00.

Janusz Argasiński urodził się 18 sierpnia 1953 roku w Przemyślu. Jest absolwentem Liceum Sztuk Plastycznych w Jarosławiu (1968-1973). Dyplom i tytuł magistra sztuki uzyskał na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie (1978). Zajmuje się głównie malarstwem sztalugowym. Od 40 lat bierze czynny udział w wystawach i plenerach środowiska pilskiego. Zorganizował szereg wystaw indywidualnych i uczestniczył w wielu wystawach zbiorowych. Prace artysty cieszą się zainteresowaniem kolekcjonerów w kraju i za granicą. Formą najczęściej spotykaną i stosowaną w jego malarstwie jest abstrakcja. Artysta jednak nie stroni od pejzażu, martwej natury czy portretu, stosując do tworzenia swoich prac różne media.

Artysta o sobie i wystawie:
„Moje malarstwo zmienia się i myślę, że tak już będzie do końca. Nie boję się tych zmian, eksperymentów i nowych wyzwań w sztuce. W całej mojej twórczości bywały okresy fascynacji różnymi mediami, formami, narzędziami wykorzystywanymi w tworzeniu nowych prac. Bywały też okresy różnej kolorystyki – od wyrafinowanej bieli i czerni połączonej z formami geometrycznymi, do pełnej gamy kolorystycznej z formami biologicznymi, do postaci człowieka włącznie. Duży przełom w mojej twórczości nastąpił w latach 1984–1985 podczas pobytu w USA, gdzie doskonaliłem swój warsztat malarski, poznawałem nowe techniki i sprzęt, skąd przywiozłem wiele pomysłów na stworzenie nowych prac. Pobyt za oceanem nauczył mnie też pokory i poszanowania swojej pracy”.

 

Malarstwo Janusza Argasińskiego w inowrocławskiej galerii komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na inowroclaw.info.pl