:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  20°C pochmurno z przejaśnieniami

Majówka na piątkę! znamy szczegóły

Festyny, Majówka piątkę! znamy szczegóły - zdjęcie, fotografia

Pięć dni świetnej i różnorodnej zabawy przygotował Inowrocław dla mieszkańców i gości miasta na długi majowy weekend. Wszystkie wydarzenia będą odbywały się w solankowej muszli koncertowej.

Organizatorzy starali się, aby w 5-dniowym cyklu imprez każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Dlatego będzie muzyka rockowa, wiele atrakcji dla dzieci, biesiada, dzień patriotyczny oraz dzień poświęcony historii.

- Choć kilkudniowy okres wolnego może kusić do wypraw poza miasto, na łono przyrody, to my postanowiliśmy spróbować skusić mieszkańców do pozostania w Inowrocławiu, a wabikiem jest zestaw świetnych artystów oraz wydarzeń – mówi Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza.

Niekwestionowaną gwiazdą „Majówki na piątkę” będzie znana z zespołu Lombard, Małgorzata Ostrowska, która wystąpi w Solankach 28 kwietnia.

Z muszli koncertowej w ciągu pięciu dni nie będzie dobiegała jednak tylko muzyka rockowa. Oddamy hołd latom 80. i 90. na potańcówce, a swoje ulubione piosenki na pewno usłyszą również dzieci podczas festynu 29 kwietnia.

Będzie też „dzień patriotyczny” oraz niezwykle widowiskowy piknik historyczny. Synoptycy zapowiadają na razie, że majowy weekend będzie słoneczny, więc wszystko wskazuje na to, że „Majówka na piątkę” zapisze się w pamięci inowrocławian jako impreza niezwykle udana.

 

Program „Majówki na piątkę”

 

Majówka z pazurem: 28 kwietnia, godz.17.00:

- występ zespołu Momenty Rock Cover Band (w programie największe hity m.in. takich zespołów jak Lady Pank, IRA, Perfect, Myslovitz, Dżem, Breakout, Organek, Wilki)

- Małgorzata Ostrowska z zespołem (tej pani nie trzeba nikomu przedstawiać)

 

Festyn Rodzinny: 29 kwietnia,  godz. 16.00-19.00

 - strefa dla dzieci, a w niej Laboratorium Pana Korka (4 warsztaty naukowe i godzinny pokaz sceniczny  w trzech blokach)

- dmuchańce

- malowanie twarzy, bańki mydlane

- występ zespołu coverowego Wehikuł Czasu (hity z lat 80. i 90.)

- grillowanie pod chmurką 

 

Potańcówka  w klimacie lat 70. i 80., połączona z biesiadą  pod chmurką: 1 maja, godz. 18.00-21.00

 

Koncert patriotyczny „Powiewa flaga biało-czerwona”: 2 maja - godz.16.00

Wystąpią:       Małgorzata Ratajczak - mezzosopran

Janusz Ratajczak – tenor

Łukasz Jakubczak – bas

para baletowa

Orkiestra Salonowa „Moderato” pod batutą Orlina Bebenowa

 

Piknik historyczny: 3 maja, godz.16.00-18.30

W programie: aktorzy w strojach z epoki czytający fragmenty tekstu Sejmu Wielkiego, pokazy i warsztaty taneczne (tańce narodowe), pokazy kawaleryjskie, pojedynki szlacheckie, woltyżerka, musztra, nauka szermierki, obozowisko (namioty historyczne), warsztaty rzemieślnicze i inne atrakcje.

UM


Majówka na piątkę! znamy szczegóły komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się