:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  16°C bezchmurnie

Ławki dla karmiących matek

Zimową porą nasze Solanki są trochę uśpione. Wraz z nadejściem wiosny, a szczególnie latem, pojawi się sporo osób na alejkach parkowych. Mamy karmiące piersią swoje dzieci potrzebują podczas spacerów ustronnego miejsca, w którym poczują się w miarę komfortowo. Obecne ławki znajdujące się przy ciągach spacerowych nie spełniają tego zadania.

Warto podkreślić, że ławeczki dla karmiących matek to nadal projekt innowacyjny; nie tylko w przypadku polskich miast.

Pierwszą na świecie zamontowano w 2016 roku w Hum na Sutli – niewielkiej, liczącej 5 tysięcy mieszkańców, miejscowości w Chorwacji podczas Światowego Tygodnia Karmienia Piersią. Wykonana z drewna dębowego ławka ma wygodne siedzisko oraz miejsce do przewijania. Jest zadaszona, aby osłonić przed deszczem lub intensywnym słońcem. Służy do przewijania dzieci, karmienia i odpoczynku. To miejsce zaprojektowane przede wszystkim z myślą o matkach karmiących, aby ułatwić im funkcjonowanie w przestrzeni publicznej.

W Polsce pierwsze takie ławki stanęły w Warszawie na Bielanach. Są oznaczone specjalnymi piktogramami, które dają wyraźny sygnał, że tam karmiące mamy mają swoją strefę.

Za przykładem stolicy poszedł Białystok, Radom i Sosnowiec. W Bydgoszczy pojawił się /na razie/ pomysł, aby ławeczka dla karmiących matek stanęła na Wyspie Młyńskiej…

… a może Inowrocław będzie pierwszym miastem w województwie kujawsko-pomorskim, które zrealizuje tę inicjatywę?

Czy nasi samorządowcy przygotują taki prezent dla inowrocławianek z okazji tegorocznego Dnia Matki? Do 26 maja pozostały 3 miesiące…

Byłaby to również promocja karmienia naturalnego jako jeden z elementów promocji zdrowia przez samorząd lokalny!

Z takim wnioskiem wystąpiłem do Prezydenta Miasta.

Ławki dla karmiących matek komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na inowroclaw.info.pl