:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  19°C lekkie zachmurzenie

Konsultacje ws. ulicy Alejnika rozstrzygnięte

Samorząd, Konsultacje ulicy Alejnika rozstrzygnięte - zdjęcie, fotografia

W ostatnich kilku dniach radni Magdalena Łośko i Patryk Kaźmierczak przeprowadzili konsultacje wśród mieszkańców ulicy Iwana Alejnika. Były one wynikiem wszczęcia przez Wojewodę procedury zmiany nazwy tejże ulicy w ramach tzw. "Ustawy dezubekizacyjnej" i  nieuwzględnienia petycji mieszkańców ws. jej wstrzymania.

W piśmie z dnia 29 grudnia 2017 roku skierowanym do radnych zaznaczono, że w przypadku konieczności zmiany nazwy ulicy (decyzja uzależniona od opinii IPN) Wojewoda nie ma obowiązku przeprowadzania konsultacji społecznych z jej mieszkańcami.

W związku z powyższym radni chcieli stworzyć mieszkańcom możliwość wypowiedzenia się w tej kwestii i zgłaszania swoich propozycji.

W ocenie większości osób składających swoje uwagi najlepszym rozwiązaniem w sytuacji wymuszonej konieczności zmiany nazwy byłoby nadanie nazwy, która już istnieje, a byłaby kontynuacją ulicy Jana Molla.
Obecnie jest to ulica, która leży w bezpośrednim sąsiedztwie ulicy Iwana Alejnika, a adres z jej nazwą ma obecnie tylko budynek kina.

Dzisiaj radni Magdalena Łośko i Patryk Kaźmierczak wystąpili do Wojewody z pismem przekazującym propozycję mieszkańców, którzy liczą, że w przypadku konieczności zmiany nazwy ulicy propozycja zgłaszana przez mieszkańców zostanie wzięta pod uwagę.

Konsultacje ws. ulicy Alejnika rozstrzygnięte komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się