:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  19°C pochmurno z przejaśnieniami

Koniec wyścigu

Blogi, Koniec wyścigu - zdjęcie, fotografia

Ostatnich zawodników w kolarskim żargonie określa się mianem maruderów. W tegorocznym wyścigu o budżetowe środki na drogi nasze miasto znalazło się ponownie w końcówce peletonu.

Wniosek Prezydenta Inowrocławia w sprawie przebudowy ulicy Błonie zajął ostatecznie 69 miejsce w gronie 74 zadań gminnych. Komisja odrzuciła zastrzeżenia inowrocławskiego wnioskodawcy do wstępnej listy rankingowej projektów aplikujących o dofinansowanie w ramach programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019.

Ratuszowi urzędnicy przekonywali, że "ulica ta stanowi alternatywę umożliwiającą szybszy przejazd szczególnie mieszkańców gminy łącząc drogę powiatową w końcowym efekcie z drogą wojewódzką". Zgodnie z przyjętymi kryteriami i oceną znaczenia zadania dla rozwoju spójnej sieci dróg publicznych komisja przyznała punkt tylko za bezpośrednie połączenie planowanej do przebudowy ulicy z drogą powiatową.

Wniesiono również uwagi dotyczące oceny kryterium kontynuacji zadania. "Ulica Błonie jest bezpośrednim połączeniem z ulicą Okrężek, która na przełomie 2014/2015 r. była kompleksowa przebudowana. Natomiast ul. Okrężek jest połączona z powiatową ulicą Marii Skłodowskiej-Curie, którą w 2015 r. przebudował powiat" - napisano w inowrocławskim wniosku. Rozpatrując to zastrzeżenie członkowie komisji poinformowali wnioskodawcę, iż w ramach tego kryterium przyznawane są punkty za kontynuację robót na danej drodze w okresie 3 lat przed złożeniem wniosku. Nie uwzględnia się prac wykonanych na innej drodze /tej samej lub innej kategorii/.

 

W projekcie budżetu naszego miasta na 2018 rok zaplanowano pozyskanie kwoty 642 890,00 zł z tego programu i zapisano ją po stronie dochodów...  

Koniec wyścigu komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się