:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  19°C bezchmurnie

Kolejny geograficzny sukces uczennicy z Konopy

ponadgimnazjalne, Kolejny geograficzny sukces uczennicy Konopy - zdjęcie, fotografia

W ostatnich dniach kwietnia w Zamościu odbyły się zawody centralne 44. Olimpiady Geograficznej dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Wśród uczestników tych zawodów znalazła się reprezentantka inowrocławskiej „Konopy”, uczennica klasy I – Karolina Kozina.

W trakcie 3-dniowych zawodów uczniowie musieli wykazać się ogromnym poziomem wiedzy teoretycznej i praktycznej rozwiązując zadania pisemne i ustne ( m.in. z geografii fizycznej, społeczno-ekonomicznej, regionalnej Polski i świata ) ale też i zadania praktyczne z wykorzystaniem GIS.

W czasie zawodów Karolina zaprezentowała wysoki poziom wiedzy i umiejętności, dzięki czemu zdobyła tytuł finalisty zawodów centralnych Olimpiady Geograficznej. Jest to równoznaczne z uzyskaniem wyniku 100% z matury rozszerzonej z geografii i uzyskaniem indeksów na kilkadziesiąt kierunków studiów w uczelniach wyższych całej Polski. Warto nadmienić, iż tytuł finalisty  44. Olimpiady Geograficznej, to nie jedyne tegoroczne geograficzne osiągnięcie zdolnej „Konopniczanki”. W tym roku Karolina zdobyła także tytuł laureata „11 Ogólnopolskiej Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH” i tytuł laureata 1 miejsca ( zawody drużynowe) w „5. Ogólnopolskim Wielkim Teście Wiedzy Geograficznej” organizowanym przez UMK. Nauczycielem geografii Karoliny jest Zbigniew Zygora.

T.M.


Kolejny geograficzny sukces uczennicy z Konopy komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na inowroclaw.info.pl