:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  23°C bezchmurnie

Jechali za kierowcą, bo „przyciągały” go krawężniki

Komunikaty Policja, Jechali kierowcą „przyciągały” krawężniki - zdjęcie, fotografia

To właśnie zwróciło uwagę kierowcy i pasażerów opla astry, którzy jechali za kierującym citroenem. Powód takiego zachowania szybko się wyjaśnił, kierowca był nietrzeźwy.

Podejrzenia, że drogą jedzie nietrzeźwy kierowca potwierdziły się. Wczoraj (11.12.) po godz. 20.00 na jednej z ulic Inowrocławia jadący samochodem marki Opel Astra zauważyli dziwnie zachowujący się na drodze samochód marki Citroen. Kierowca jechał po krawężnikach, zjeżdżał na przeciwległy pas ruchu i jechał slalomem. Takie zachowanie było groźne dla wszystkich uczestników ruchu.

Kierowca i pasażerowie opla podążali za citroenem do chwili, gdy  ten się zatrzymał w rejonie ulicy 800-Lecia i próbował z trudem zaparkować. Wówczas kierowca opla i jeden z pasażerów wysiedli z samochodu i podbiegli do citroena. Otworzyli drzwi i po tym jak wyczuli woń alkoholu u kierowcy, zabrali mu kluczyki. Powiadomili o zdarzeniu Policję.

Patrol, który podjął interwencję sprawdził stan trzeźwości kierowcy citroena. Badanie wykazało, że 48-letni mężczyzna miał 2,72 promila alkoholu w organizmie. Zatrzymane zostały mu prawo jazdy. Za jazdę po alkoholu usłyszy on zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co grozi mu kara do 2 lat więzienia. Należy w tym miejscu pochwalić zachowanie jadącego oplem  i jego pasażera. To za ich sprawą pirat drogowy odpowie za swoje zachowanie. Takie przypadki zawsze można rozpatrywać pod kątem zapobiegania wypadkom oraz ich często tragicznym skutkom.

Jechali za kierowcą, bo „przyciągały” go krawężniki komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na inowroclaw.info.pl