:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  19°C bezchmurnie

Jaki alarm wybrać na czas budowy?

Gospodarka, alarm wybrać budowy - zdjęcie, fotografia

Alarm na czas budowy to konieczność, jeżeli chcemy spać spokojnie. Jednak jaki alarm powinniśmy wybrać, aby nie przepłacić, a korzystać?

 Wariant 1 – tani alarm za około 1000 zł

 Chcemy zaoszczędzić, a nie chcemy denerwować się, że nasz świeżo budowany dom padnie łupem złodziei. Wówczas zazwyczaj sięgamy po rozwiązania tanie i tymczasowe. Proste urządzenia alarmowe można dostać już za 1000 złotych, jednak ich działanie jest ograniczone. Uboga w funkcje centrala, proste czujniki ruchu oraz tani sygnalizator.

 

 

Oczywiście na tę chwilę podczas budowy zadziała, ale nie do końca skutecznie i zaraz po zakończeniu inwestycji nada się już tylko do kosza. Nikt nie będzie zainteresowany kupnem używanego alarmu, a w domu gotowym już nam się nie przyda. Czy warto więc przepłacać?

 

Wariant 2 – pełna instalacja

 Oczywiście, jest to sposób dużo droższy, ale w praktyce wydaje się być bardziej ekonomicznym. Dobry instalator będzie mógł w łatwy sposób zamontować instalację tam, gdzie chcemy, gdyż stan budowy mu na to całkowicie pozwoli. Już w trakcie montażu podłączy cały system pod czujki wewnętrzne i zewnętrzne, lepszy sygnalizator czy moduł powiadamiania. W ten sposób z łatwością ochronimy nasz dom.

Dodatkowo nie musimy wyrzucać alarmu po zakończeniu prac. Jest to doskonały moment na odpowiednie skonfigurowanie instalacji. Zyskujemy nie tylko doskonale działającą instalację, ale także pełną świadomość jej możliwości.

 

Nie musimy martwić się, że wydane pieniądze się zmarnują. Jesteśmy w tanie wykorzystywać instalację alarmową przez długi czas po zakończeniu budowy, co sprawia, że drożej znaczy bardziej ekonomicznie.

 

Istnieje także możliwość zminimalizowania kosztów poprzez zakup odpowiednich elementów instalacji na początku i dokupowanie ich i konfigurację później. Dzięki temu nie tylko nasze koszty są rozłożone w czasie, ale także ekonomicznie dysponujemy ochroną, która wzrasta wraz z podniesieniem wartości domu (i zamieszkaniem w nim).

Odpowiedni instalator

 Warto jednak pamiętać o dobrym projekcie wykonanym przez dobrego instalatora. W przeciwnym razie z dobrze wymyślonej inwestycji instalacja alarmu przerodzi się w wyrzucenie pieniędzy do kosza. Najważniejszy jest zatem projekt, który uwzględni w sposób indywidualny nasze potrzeby i rozwiązania dobre dla naszego domu.

 

Artykuł dostarczył sklep z systemami alarmowymi Montersi.pl oferujący wysokiej jakości switche PoE do monitoringu IP - https://www.montersi.pl/switche-poe-do-monitoringu

Jaki alarm wybrać na czas budowy? komentarze opinie

  • gość 2018-02-22 21:31:19

    Drodzy posiadacze domków w budowie. Zdajcie się na doświadczenie fachowców. Pokażcie na czym Wam zależy co chcecie chronić, jaki macie budżet, a uczciwy i solidny fachowiec naprawdę zabezpieczy Wam budowę nie naciągając na koszty. Czasami naprawdę się to opłaci bo obecnie z budowy kradzione jest wszystko począwszy od łopaty a skończywszy na ogrodzeniu

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na inowroclaw.info.pl