:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  22°C pochmurno z przejaśnieniami

Jak wygląda kamper od wewnątrz?

Społeczeństwo, wygląda kamper wewnątrz - zdjęcie, fotografia

Wiele osób decydujących się na wynajem kampera pyta się o jego wnętrze. Wszak spędzą w nim długą podróż i na jakiś czas zamieszkają. Co można znaleźć w środku takiego pojazdu?

Polacy w dalszym ciągu dość niechętnie nabywają kampery na własność. Jest to spowodowane ich wysoką ceną, ponieważ nawet 20-letnie tego typu pojazdy kosztować mogą 30-40 tys. zł. Znacznie więcej, bo nawet 120-150 tys. zł, zapłacić trzeba za kampera 5- czy 6-letniego – tak wynika z badania Hello Camping (źródło: http://www.hellocamping.pl/images/felieton/Do_pobrania/HelloCamping_Otomoto_Raport.pdf). Znacznie chętniej kampery są więc wypożyczane. A jak wyglądają od środka?

Kuchnia

W środku kampera znaleźć można wyposażenie doskonale znane z warunków domowych. Nie brak oczywiście aneksu kuchennego, gdzie znajduje się podstawowy sprzęt do przygotowywania posiłków. Z reguły są tam lodówka, kuchenka gazowa, zlewozmywak i meble kuchenne.

Łazienka

W każdym kamperze jest też łazienka. Samochody kampingowe posiadają pojemniki, z których woda zasila umywalkę oraz prysznic. Znajduje się tam również toaleta oraz meble łazienkowe. Dodatkiem jest też podgrzewacz wody.

Sypialnia

Liczba łóżek w sypialni zależy od tego, ile osób będzie mieszkało w kamperze. Sypialnia często znajduje się tuż pod dachem, w górnej, nadbudowanej części kampera. Niekiedy w parterze także znajdują się dodatkowe miejsca do spania. Same łóżka są bardzo różne. Mogą być tradycyjne, piętrowe lub nawet składane.

Podróż kamperem — wygoda czy konieczny trud?

Nowoczesny kamper posiada wszystkie niezbędne pomieszczenia i elementy wyposażenia, które sprawiają, że pasażerowie zarówno w czasie jazdy, jak i postoju, nie odczuwają dyskomfortu. Być może w starszych modelach może nam brakować pewnych standardowych dziś udogodnień, ale większość tych pojazdów pozwala na naprawdę komfortowe podróżowanie.

Istotną kwestią, oprócz wyposażenia pojazdu, jest jego ubezpieczenie. Prawo jasno określa, że każdy kamper musi zostać ubezpieczony i posiadać podstawową polisę OC. Dołączyć do niej można dodatkowe ubezpieczenia – najlepiej w korzystnych pakietach, które na rynku brytyjskim określane są jako motorhome insurance i oferowane są przez wiele firm, np. Motorhome Protect.
 

Wakacje w kamperze mogą okazać się strzałem w dziesiątkę – warto jednak najpierw wypożyczyć taki pojazd i przekonać się, czy caravaning nam odpowiada. Być może to skusi nas do zakupu własnego kampera?

Jak wygląda kamper od wewnątrz? komentarze opinie

  • HelloCamping.pl - niezalogowany 2018-05-22 10:23:28

    Rynek kamperowy nieustannie rośnie co nas niezmiernie cieszy. W Polsce zdecydowanie więcej osób wybiera przyczepy kempingowe niż popularne na zachodzie samochody kamperowe. Cieszymy się, że idea "wolności podróżowania" zaczyna przekonywać do siebie coraz większą ilość zwolenników. Podrzucamy link do pełnego badania wraz z możliwością pobrania : http://www.hellocamping.pl/pl/strefa-biznes/107-kamper-przyczepa-kupie-sprzedam-raport-do-pobrania. Niech będzie dla Was pomocą podczas wyboru swoje nowego wymażonego kampera lub przyczepy. Pozdrawiamy ! ;)

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na inowroclaw.info.pl