:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  19°C bezchmurnie

Jak stworzyć ergonomiczne miejsce pracy?

zdrowie, stworzyć ergonomiczne miejsce pracy - zdjęcie, fotografia

W biurze należy zadbać nie tylko o odpowiednie oświetlenie, ale również o prawidłowy dobór mebli i zapewnienie pracownikom maksimum bezpieczeństwa. Nieodpowiednio przygotowane stanowisko pracy w biurze może narazić pracowników na ból głowy, pleców albo oczu, a pracodawcę na częste zwolnienia lekarskie.

Aby stworzyć pracownikom odpowiednie warunki pracy warto wybrać funkcjonalne meble: zarówno biurko, jak i fotel zbudowane zgodnie z zasadami ergonomii. Wygodne, ergonomiczne krzesło podczas pracy, dostosowane do wysokości biurka, z wygodnym podparciem zapewnia odpowiednią stabilizację kręgosłupa i stanowi niezbędny element wyposażenia każdego biura.


Zasady ergonomii w produkcji mebli biurowych

Ergonomia jest dziedziną bazującą na podstawowej wiedzy o możliwościach psychofizycznych i potrzebach człowieka. Wiedzę tę wykorzystuje się m.in. do projektowania i udoskonalania różnych wyrobów użytkowych, maszyn, urządzeń, narzędzi oraz mebli. Jej zadaniem jest optymalne zorganizowanie miejsca pracy i otoczenia, aby zapewnić komfort, bezpieczeństwo i satysfakcję, lecz także maksymalną efektywność podczas pracy.

Ergonomia zyskała również znaczenie w zakresie planowania pracy w fabrykach, magazynach i przedsiębiorstwach przemysłowo-przetwórczych, lecz także pracy biurowej. Obecnie oddziałuje praktycznie na wszystkie sfery aktywności życiowej człowieka. Znalazła zastosowanie w obszarze tworzenia komputerowych stanowisk pracy, wywierając znaczący wpływ na projektowanie i produkcję mebli biurowych.

Idealne krzesła biurowe obrotowe

Nowoczesny fotel obrotowy cechuje nie tylko wysoka jakość wykonania i walory estetyczne. Oprócz odpowiedniego wzornictwa i doskonale dobranych kolorów istotne znaczenie ma funkcjonalność: regulowana siła oporu oparcia, odchylane oparcie oraz siedziska wraz z oparciem, blokada siedziska w jednej pozycji, płynnie regulowana wysokość siedziska i amortyzacja siedziska.

Projektanci i eksperci od ergonomii poszli jeszcze dalej projektując innowacyjne krzesło biurowe obrotowe w taki sposób, aby mogły bezbłędnie podążać za pozycją osoby siedzącej. Wyposażono je w odpowiedni mechanizm samoważący, który sam dostosuje oparcie do wagi użytkownika. Funkcjonalne krzesło obrotowe uzupełniono m.in. o zagłówek z oddychającą siatką, regulację wysokości i głębokości siedziska, regulację wysokości oparcia lędźwiowego i ergonomiczne podłokietniki z miękkimi nakładkami i regulacją wysokości. Uniwersalne fotele biurowe umożliwiają także swobodę przemieszczania na siedząco, a także bujanie się i blokadę pozycję fotela w kilku pozycjach.

Mechanizm TILT – ergonomia w każdym calu

Innowacyjny mechanizm TILT w krzesłach obrotowych daje użytkownikom kilka możliwości, które zapewniają wygodną pozycję siedzącą przez kilka godzin bez konieczności ciągłego wstawania i rozciągania się. Do najważniejszych i najbardziej użytecznych funkcji systemu zalicza się: regulację wysokości krzesła, blokadę oparcia w pozycji do pracy, regulację siły oporu oparcia oraz możliwość swobodnego kołysania się. Regulacja siły oporu oparcia zapewnia dostosowanie oporu do wagi i rozmiarów użytkownika krzesła zwiększając komfort siedzenia.

Jak stworzyć ergonomiczne miejsce pracy? komentarze opinie

  • Maciek - niezalogowany 2018-02-21 21:34:18

    u nas w firmie mamy krzesła od mildis.pl, modele Profim. Są dobre jakościowo, stylowe i eleganckie. To podstawa mieć krzesła które dbają o zdrowy kręgosłup tak jak te

  • Piotrek - niezalogowany 2018-03-06 15:38:12

    Zgadzam się, dobrze dobrane meble do biura sprawiają że pracuje się lepiej. My też mamy fotele z mildis.pl - są nowoczesne i ich wygląd bardzo pasuje do wnętrz nowych biur. Są też bardzo solidne, bo wytrzymują moją dużą masę :P

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na inowroclaw.info.pl