:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 14°C
powietrze Dobre

Jacek Olech odpowiada Zjednoczonej Prawicy

wybory, Jacek Olech odpowiada Zjednoczonej Prawicy - zdjęcie, fotografia
Portal Inowrocław 18/10/2018 23:39

Jacek Olech odpowiada Maciejowi Szocie i Jackowi Tarczewskiemu, członkom Zjednoczonej Prawicy na ostatni atak jaki przeprowadzili na jego osobę. Pełny tekst poniżej.

 

                                                                                              Inowrocław, dnia 17 października 2018 r.

 

Jacek Olech
Kandydat na Prezydenta Inowrocławia

 

OŚWIADCZENIE  w związku z publicznie zaprezentowanymi pytaniami przez członków Zjednoczonej Prawicy w Inowrocławiu: Pana Macieja Szotę i Pana Jacka Tarczewskiego.

Szanowni Panowie, Szanowni Państwo.

Udzielenie odpowiedzi na zaprezentowane pytania jest  dziecinnie proste ale dla osób, które posiadają choćby minimum wiedzy administracyjnej i prawniczej a taką powinni Panowie posiadać przy pełnionych aktualnie czy też w nieodległej przeszłości stanowiskach w administracji państwowej lub spółkach prawa handlowego, żeby móc być odbiorcą informacji, którą będę wytrwale przekazywał.   Panowie, z nieskrywanym również teraz uśmiechem  w pełni rozumiem, na podstawie klasy wartości tych pytań co oznacza synonim „MISIEWICZ”.

Panie Macieju Szota, czy to przypadkiem nie Pana określały media takim oznaczeniem gdy pracował Pan na eksponowanym i wymagającym sporej wiedzy stanowisku w PGNiG ? Pewnie bez wahania przedstawi Pan podstawy błyskawicznej kariery od punktu z kebabem do kierowniczego stanowiska w spółce PGNiG a zwłaszcza procedurę konkursową.

Panie Jacku Tarczewski, czy Pańskie samookreślanie na materiałach wyborczych jako doradcy wojewody kujawsko-pomorskiego jest zgodne z instrukcjami Premiera RP ? Czy udało się Panu spełnić warunki członka korpusu Służby Cywilnej w tym zdania egzaminu państwowego czy też wiedzy nie starczyło i lepiej nadal tulić się w ramiona partii PIS i zabiegać o mandat radnego ?

Panie Jacku Tarczewski, czy to Pan doradzał swojemu pryncypałowi, wojewodzie Mikołajowi Bogdanowiczowi, który w swoim oświadczeniu n/t afery fakturowej w Urzędzie Miasta Kruszwicy nakreślił schemat organizacyjny odpowiedzialności urzędniczej. Wynikało z niego, ze choć to Pan Mikołaj Bogdanowicz był osobą odpowiedzialną za nadzór nad gminnymi instytucjami  kultury to jednak ten nadzór miał być tylko pośredni. Skoro pośredni to kto stał jeszcze pomiędzy Panią Agnieszką Chrząszcz a Panem Mikołajem Bogdanowiczem jako wiceburmistrzem ? Ponawiam pytanie: kto stał i czy taki ktoś był, czy też urzędniczo byli sobie bezpośrednio bliscy ?

Panie Jacku Tarczewski, Czy to Pan doradził również aby napisać, że bezpośrednią kontrolę dokumentów przeprowadzała komisja rewizyjna? Jakże to wygodny wykręt na nadzór, który nie był właściwy. Doradzam zapoznać się z bogatą nauką w zakresie wykładni celowościowej art. 18a ustawy o samorządzie gminnym. Przypomnę tylko, że to Rada Gminy kontroluje działalność wójta, gminnych jednostek organizacyjnych oraz jednostek pomocniczych gminy, w tym celu powołuje komisję rewizyjną. Czy już teraz jest to jasne  dla Pana, Panie doradco. Rada Gminy powołuje w celu kontrolnym a nie nadzorczym. Uprzejmie proszę Pana doradcę o wyjaśnienie tego jakże istotnego wątku w aferze fakturowej.

Przyznaję, ze nie mam pełnych uprawnień pedagogicznych ale podejmuję próbę odpowiedzi na Panów pytania w sposób możliwie przystępny a gdy mimo to będą problemy ze zrozumieniem moich odpowiedzi to postaram się wygospodarować godzinkę na korepetycje.

1. Panów cytat: „Na początku pracownikiem właścicieli był Piotr Ś. , określany jako „czyściciel” kamienic.  Obecnie ich pełnomocnikiem jest były wiceprezydent Inowrocławia. …” Halo, halo Panie Tarczewski, Panie Szota, jak z powyższego wynika PRACOWNIKIEM (nie pełnomocnikiem) był pan Piotr Ś., który przestał w tym zakładzie pracować. Już rozumiecie, przestał pracować.
Przestał pracować zanim nastąpiły  w życiu tego Pana wydarzenia nie spełniające norm zawodowych, etycznych i moralnych  obowiązujących w tej spółce. W związku z powyższym Pan Piotr Ś. nigdy nie reprezentował właścicieli. Tak ja jestem pełnomocnikiem właścicieli, których wcześniej nie reprezentował Piotr Ś. . Piszę to z dumą bo w odpowiednim momencie, dużo wcześniej nastąpiło zawodowe rozstanie spółki z pracownikiem o którego pytacie.
Skoro tamten Pan odszedł z pracy na stanowisku pracownika a nie pełnomocnika to oczywistym jest i na zasadzie ad rem i ad temporis , że nie mogę mieć tych samych obowiązków bo są one czasowo i merytorycznie rozbieżne.
Drodzy Panowie, proszę skupcie się jeszcze troszkę. Jestem legalistą i wiem, że nie mogę udostępniać powodów rozstania pracownika ze spółką (choć każdy może sobie różnie pomyśleć). A Pan Panie Tarczewski i Pan Panie Szota nie wiedzieliście o takim zakazie. ?

2. Sprawa okna w Poznaniu przy ul. F. Nowowiejskiego. Już nie agregując Panów pytań na poszczególne udramatyzowane pytania dla wywołania negatywnych emocji na potrzeby wyborcze   opowiem Wam jak to było.
https://epoznan.pl/news-news-52497-Zamurowali_okno,_ale_wybuduja_okno_dachowe Cyt. z artykułu: Okazało się jednak, że okno zostało wybite nielegalnie i budowlańcy mieli prawo je zamurować – Nie wydawano tam pozwolenia na powstanie tego okna i wszystko wskazuje na to, że była to samowola budowlana – wyjaśnia Paweł Łukaszewski.

 

 

 

Choć wyniki kontroli nie obarczają inwestora, ten deklaruje chęć pomocy mieszkańcom i proponuje wstawienie okien dachowych – Oglądając Państwa materiał, inwestor podjął decyzję, żeby złożyć publiczne oświadczenie woli, że chce tym lokatorom pomóc, chce wykonać okna połaciowe. Do tego potrzebna jest tylko i wyłącznie zgoda – wyjaśnia Jacek Olech, pełnomocnik inwestora.
  
W zabudowie pierzejowej, miejskiej jeszcze od czasów prawa lokacyjnego magdeburskiego nie wolno lokalizować okien w ścianach szczytowych. Jako pełnomocnik inwestora uzyskałem wszystkie prawem wymagane pozwolenia, w tym konserwatorskie a budynek jest w ścisłym rejestrze zabytków. Między innymi uzyskałem decyzję pozwolenie na podwyższenie budynku. Ściana  budynku inwestora przylegająca do budynku sąsiedniego została nadbudowana. Na poddaszu budynku sąsiedniego było małe, zakratowane nie spełniające żadnych norm okno. To okno nie zostało zamurowane bo inwestor nie wnikał w tkankę materiałową ściany sąsiedniej tylko zgodnie z pozwoleniem budował swoją ścianę. Tego okna w budynku sąsiednim nie było na żadnej inwentaryzacji. Nic nie wskazywało na to, że to okno od mieszkania.  Przeprowadzone kontrole przez nadzór budowlany doprowadziły do nie budzących wątpliwości ustaleń. Okno powstało nielegalnie i było samowolą budowlaną. Dodatkowo kontrola p-pożarowa stwierdziła, że gdyby doszło do pożaru połaci dachowej to ci ludzie w tym pomieszczeniu na poddaszu nie mogli by być ewakuowani ze względu na zakratowane okno i brak odpowiedniej klasy przegrody ogniowej. Przy tej okazji okazało się, że to była nielegalna prowizorka. Mimo tego inwestor, z czego  jestem dumny podjął decyzję o pokryciu kosztów okien połaciowych w kamienicy należącej do miasta Poznania i zarządzanej przez zarządcę komunalnego.
Panie Szota, Panie Tarczewski. Zadaliście sobie tyle trudu żeby coś znaleźć na Olecha i znaleźliście pierwszy artykuł a nie odszukaliście drugiego w  którym jest wszystko wyjaśnione?

Jestem przekonany, że doskonale wiedzieliście jaki był prawdziwy przebieg wydarzeń ale chęć znalezienia czegokolwiek przed wyborami na mnie przesłoniła wam logiczne myślenie. I tacy ludzie, tacy „misiewicze” chcą być radnymi. Zalecam ostrożność.

3. Sprawa kamienicy przy ul. Limanowskiego 17 to przykład mojego ogromnego zaangażowania społecznego w ratowanie majątku rodziny uciekającej w 1967 przed represjami ze strony Służby Bezpieczeństwa. Ten majątek chciał przejąć były urzędnik metodą na kuratora. Nie mając żadnych uprawnień, które są przypisane np. komisji weryfikacyjnej sam przy udziale dziennikarzy doprowadziłem do aktu oskarżenia wobec osoby chcącej zasiedzieć tą nieruchomość.
https://plus.gloswielkopolski.pl/urzednik-maciejowski-ucieka-przed-sb-i-zostawia-kamienice-kto-ja-przejmie/ar/11914636

 

 

Cyt. z artykułu: Kłopotów narobił mu sąsiad
Tę historię poznaliśmy wskutek działań Jacka Olecha. To były wiceprezydent Inowrocławia, obecnie tamtejszy radny powiatowy. Jest także pełnomocnikiem rodziny Borowiaków, bogatych przedsiębiorców z Mogilna, którzy inwestują w poznańskie kamienice. Przy Limanowskiego, pod numerem 15, w odrestaurowanej kamienicy prowadzą niewielki hotel. Przez ścianę sąsiaduje on z Limanowskiego 17, czyli domem administrowanym przez Wojciecha Ż.
Dziennikarz stwierdza, że tę historię poznał dzięki  działaniom prowadzonym przez Jacka Olecha. I tak właśnie było. Początkowo sam a później wspólnie z dziennikarzem i prokuraturą prowadziłem działania dla przerwania biegu zasiedzenia żeby kamienica wróciła do spadkobierców właścicieli. I moje działania zakończyły się pełnym sukcesem. W sierpniu poznański sąd potwierdził prawa do kamienicy na rzecz syna właścicieli, który w tym celu przebywał w Polsce bo stałe mieszka we Francji a ja otrzymałem gorące podziękowania (werbalne) . Wojciech Ż. był wystraszony po rozmowie ze mną bo jestem legalistą i dowiedział się , że od tej chwili nie może być pewnym przejęcia kamienicy w trybie zasiedzenia.

Panie Tarczewski, Panie Szota.

Taki już jestem , że stosuję zasadę zero tolerancji dla złodziejstwa i oszustwa. A Wy ? Czy teraz już mogę liczyć , że pomożecie przekonać swoich kolegów z partii (Solidarna Polska ?) o niewłaściwym postępowaniu w sprawie zajęcia stanowisk pracy w IKS Solino. Panowie gdybyście chcieli o tym rozmawiać z moim udziałem to pomogę wytłumaczyć kandydatom Zjednoczonej Prawicy na radnych miejskich w Inowrocławiu, że budowanie własnego szczęścia zawodowego na krzywdzie innych (tak uważają ci którzy stracili pracę) nie przystoi na zasadzie oczekiwań relewantnych wobec tych osób.

Z poważaniem

Jacek Olech

 

Jacek Olech odpowiada Zjednoczonej Prawicy komentarze opinie

  • Andrzej Kieraj - niezalogowany 2018-10-20 13:53:19

    Brawo Jacek ! Odpowiedż bardzo merytoryczna i rzeczowa.

Dodajesz jako: |


Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez inowroclaw.info.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

PPHU Inomedia Adam Markiewicz z siedzibą w 88-100 Inowrocław 88-100 Inowrocław, al. Niepodległości 90/25

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"