:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  19°C słabe opady deszczu

Interwencja do ministra Błaszczaka w sprawie omyłkowego ostrzelania się funkcjonariuszy CBŚB w Inowr

Partie, Interwencja ministra Błaszczaka sprawie omyłkowego ostrzelania funkcjonariuszy CBŚB Inowr - zdjęcie, fotografia

Stworzone zostało wielkie zagrożenie przez źle zorganizowaną i przeprowadzoną akcję zatrzymania groźnego gangstera w Inowrocławiu. Niestety funkcjonariusz CBŚP, najprawdopodobniej przez pomyłkę, zaczął strzelać do drugiego funkcjonariusza CBŚP ciężko go raniąc. Jedna z wersji zakłada, że funkcjonariusz CBŚP błędnie uznał drugiego funkcjonariusza CBŚP za osobę poszukiwanego.

W tej sprawie poseł Krzysztof Brejza wystąpił z interwencją do ministra Mariusza Błaszczaka. Parlamentarzysta domaga się wyjaśnień dotyczących m.in. tego:

- Dlaczego doszło do postrzelenia policjanta przez policjanta?

- Dlaczego rzeczniczka CBŚP mylnie informowała opinię publiczną o tym, że funkcjonariuszy postrzelił poszukiwany gangster?

- Czy prawda jest, że min. M. Błaszczak informowany był o prawdziwych okolicznościach strzelaniny w Inowrocławiu i czy wydawał po strzelaninie jakiekolwiek dyspozycje związane z oficjalnym informowaniem o przebiegu zdarzeń?  

- Dlaczego min. Błaszczak nie poinformował do tej pory opinii publicznej o prawdziwych okolicznościach strzelaniny?

Poseł w imieniu mieszkańców Inowrocławia domaga się także odpowiedzi na pytanie – kto odpowiadał za organizację tej operacji, kto ją nadzorował i dlaczego mieszkańcy osiedla Toruńskiego zostali narażeni na ryzyko utraty zdrowie i życia?

Magdalena Łośko

Dyrektor Biura Poselskiego


Interwencja do ministra Błaszczaka w sprawie omyłkowego ostrzelania się funkcjonariuszy CBŚB w Inowr komentarze opinie

  • gość 2017-12-06 20:53:32

    Z tragedii dla policjanta i jego rodziny robicie sobie punkty wyborcze. Lepiej z posłem pomódlcie się o zdrowie dla rannych policjantów. O ile jest tak, jak sobie ubzdurał pan poseł to i tak był to wypadek, który może spotkać każdego pana posła też.

  • Gośćjnyg - niezalogowany 2017-12-09 16:48:35

    Modlić to się należy o to by wreszcie Błaszczak został odwołany, bo to pod jego dowództwem dzieją się takie rzeczy, jak znęcanie sie przy użyciu paralizatora, czy nieudolna akcja z ostrą bronią.

Dodajesz jako: Zaloguj się