:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  19°C słabe opady deszczu

Inowrocław na szklanym ekranie

W minioną niedzielę, 9 lipca, Inowrocław za sprawą cyklu „Telewizja regionów” w Programie 3 TVP, gościł na ekranach telewizorów w całej Polsce.

Trzy 40-minutowe bloki programowe, emitowane „na żywo” spod Tężni Solankowej, ukazały panoramę i klimat naszego miasta. Audycja, którą zatytułowano „Inowrocław zaprasza pod tężnię” poświęcona została tematyce uzdrowiska, zdrowia i urody. Upalna niedziela zgromadziła pod tężnią spore grono inowrocławian i kuracjuszy, którzy mieli okazję wysłuchać trzech koncertów. Wystąpił zespół De Luzers, Inowrocławska Orkiestra Promenadowa pod dyr. Marka Czekały, której towarzyszyli soliści i tancerze oraz Orkiestra Dęta Inowrocławskich Kopalń Soli, jak również dixieland. Program zainaugurował barwny orszak Królowej Jadwigi z III Liceum Ogólnokształcącego. Klimat dawnych epok przywołali rycerze z bractwa wojowników „Kruki”, jak również mistrzowie „czarnej sztuki" z Drukarni „Pozkal”, którzy za pomocą XIX-wiecznej prasy kolankowej wykonywali wydruki pamiątkowe. Szczególnego kolorytu nadawali szczudlarze oraz młodzież pływająca łódkami po stawku. Program telewizyjny pomyślany był w konwencji mozaiki felietonów oraz spontanicznych rozmów plenerowych. Wśród felietonów znalazły się m.in. scenki rozmów Stanisława Przybyszewskiego i Jana Kasprowicza oraz Generała Władysława Sikorskiego z przedwojennym Prezydentem Inowrocławia, Apolinarym Jankowskim i współczesną kuracjuszką. Zaprezentowano ofertę leczniczą wszystkich miejscowych sanatoriów, której idealnym uzupełnieniem była promocja lokalnych twórców, przedstawiona na stoiskach w pobliżu tężni. W kontekście zdrowego stylu życia pokazano m.in. miejscowych cyklistów, ćwiczących kapoeirę, karateków oraz inowrocławskie Amazonki. Wśród rozmów podjęto tematykę historyczną, promocji kulturalnej miasta, kujawskich tradycji rzemieślniczych, osiągnięcia Aeroklubu Kujawskiego i zaczarowanego piękna kopalni soli. Pozytywne opinie świadczą, że zaprezentowany program odebrany został z zainteresowaniem i był niezaprzeczalną promocją naszego miasta.

Inowrocław na szklanym ekranie komentarze opinie

  • RS - niezalogowany 2017-11-24 19:10:41

    Świetnie, gratulacje dla Dziewczyn i Trenerki

Dodajesz jako: Zaloguj się