:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  20°C pochmurno z przejaśnieniami

II Ogólnopolskie Czytanie „Jeżycjady” w Bibliotece Miejskiej

Kiedy: 2018-04-23 , godzina: 16:30 | Gdzie: Salonik Literacko-Artystyczny, ul. Kilińskiego 16

Spotkania, Ogólnopolskie Czytanie „Jeżycjady” Bibliotece Miejskiej - zdjęcie, fotografia

Saga rodziny Borejków bawi i wzrusza kolejne pokolenia Polaków i czytelników na całym świecie od ponad 40. lat. Nie ma drugiej takiej serii na rodzimym rynku wydawniczym, która cieszyłaby się powodzeniem przez tak długi czas.

Fakt ten przyczynił się do zorganizowania w 2017 roku przez Wydawnictwo „Akapit Press” I Ogólnopolskiego Czytania „Jeżycjady”. W bieżącym roku do akcji przyłączy się Biblioteka Miejska im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu. Już od piątku 6 kwietnia br. wielbiciele serii będą mogli wziąć udział w facebookowej zabawie pn. „Jak zaprzyjaźniłam/łem się z rodziną Borejków?”. Aby wziąć w niej udział należy opisać na swoim profilu wspomnienia związane z „Jeżycjadą”. Wpis konkursowy należy oznaczyć hasztagiem #jeżycjadabmino, musi mieć charakter publiczny, warunkiem uczestnictwa jest wykonanie go do 22. kwietnia do godz. 23.59. Spośród prawidłowo zamieszczonych wpisów zostaną rozlosowane 3 egzemplarze „Ciotki zgryzotki”, najnowszego tomu z serii „Jeżycjada”. Tymczasem w poniedziałek 23. kwietnia br., czyli w Międzynarodowy Dzień Książki i Praw Autorskich, Oddział dla Dzieci „Tajemniczy Ogród” przy ul. Kilińskiego 16 zaprasza do wspólnego słuchania „Jeżycjady”. W godzinach przedpołudniowych odbędą się spotkania dla uczniów inowrocławskich szkół, zaś o godz. 16.30 dla wszystkich miłośników przygód rodziny z poznańskich Jeżyc. W myśl słów Małgorzaty Musierowicz „Lepiej czytać przy jedzeniu niż nie czytać wcale”, uczestnicy, przy ciastku i kawie, będą mieli okazję powspominać i wymienić się uwagami na temat tej ponadczasowej sagi.

BM


II Ogólnopolskie Czytanie „Jeżycjady” w Bibliotece Miejskiej komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się