:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  13°C bezchmurnie

I miara się przebrała… 

Wypadki drogowe , miara przebrała…  - zdjęcie, fotografia

Na trzy miesiące do aresztu trafił 45-letni mieszkaniec powiatu inowrocławskiego. Powód? Trzykrotnie jechał samochodem po pijanemu. Poprzednie przypadki widać niczego go nie nauczyły. Teraz mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia.

Kryminalni z Inowrocławia doprowadzili ostatnio do oskarżyciela i sądu 45-letniego mężczyznę. Usłyszał on i to nie po raz pierwszy zarzuty dotyczące kierowania pojazdem pod wpływem alkoholu. Gdy wpadł 1 maja w ręce policjantów z "drogówki" podczas jazdy oplem okazało się, że miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. To nie było jego pierwsze takie przestępstwo. Wówczas zatrzymany usłyszał zarzut kierowania pojazdem pod wpływem alkoholu w okresie obowiązywania zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych orzeczonego w związku ze skazaniem za takie samo przestępstwo.

W minioną niedzielę (8.07.18) również policjanci "drogówki" zatrzymali do kontroli opla. Kierował nim ten sam 45-latek. Tym razem również był nietrzeźwy i miał ponad 2 promile alkoholu. Trafił do policyjnego aresztu.
Kryminalni zebrali materiały dowodowe i przeanalizowali „przypadki” kierowcy. Na tej podstawie mężczyzna usłyszał zarzut jazdy z promilami i niestosowania się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnienia do kierowania pojazdami. Policjanci wystąpili również z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie mężczyzny. Biorąc pod uwagę okoliczności i lekceważącą prawo postawę wniosek poparł oskarżyciel i sąd, który zadecydował, że najbliższe 3 miesiące mężczyzna spędzi za kratami. Grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Na terenie powiatu inowrocławskiego policjanci WRD w ciągu półrocza 2017 i 2018 roku zatrzymali odpowiednio 69 i 68 uczestników ruchu, którzy jechali po alkoholu. Policja bezwzględnie eliminuje z dróg takich kierujących, bo zagrażają oni bezpieczeństwu własnemu i innych.

KPP

  

I miara się przebrała…  komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na inowroclaw.info.pl