:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  19°C bezchmurnie

Geograf z Konopy doceniony okolicznościowym medalem

W 2018 roku obchodzimy 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Rok 2018 jest  także  Rokiem Polskiej Geografii i Rokiem 100-lecia Polskiego Towarzystwa Geograficznego. 

Z tej okazji PTG wybiło jednorazowo okolicznościowy Medal Pamiątkowy, który w bieżącym roku  wręczany jest osobom zasłużonym dla polskiej geografii. W czasie trwania zawodów finałowych 44. Ogólnopolskiej Olimpiady Geograficznej w Zamościu (kwiecień 2018)  medal PTG został wręczony dwójce nauczycieli w uznaniu wielkich zasług dla rozwoju polskiej geografii i PTG. Jedną z nagrodzonych osób jest nauczyciel geografii w II LO im. Marii Konopnickiej w Inowrocławiu – Zbigniew Zygora. Jest on od ponad 30 lat nauczycielem geografii w „Konopie”, wychowankiem prof. Jacka Matuka.  W czasie swej pracy w II LO, Z.Zygora uczył geografii wielką rzeszę uczniów, wśród których wychował ponad 30 laureatów i 70 finalistów ogólnopolskich olimpiad geograficznych, nautologicznych, ekonomicznych i turystycznych.

Geograf z Konopy doceniony okolicznościowym medalem komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na inowroclaw.info.pl