:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  22°C pochmurno z przejaśnieniami

Dzień Hydraulika w Szkole Rzemiosła

We wtorek, w Zespole Szkół Zawodowych Rzemiosła w Inowrocławiu, przy współudziale firmy GESAL, odbył się pokaz zawodów. Szczególny nacisk położony został na zapoznanie uczniów z zawodem popularnie nazywanym hudraulikiem, czyli monter sieci i instalacji sanitarnych.

Rzemieślnik gościł młodzież gimnazjalną z Wierzchosławic i Sławęcinka oraz uczniów przybyłych na rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Zawód – rzemieślnik”. I tak: I miejsce zajęła Oliwia Ziętek a II Natalia Szeligia  - uczennice Szkoły Podstawowej Integracyjnej w Inowrocławiu. III miejsce zajęła Oliwia Dynia ze Szkoły Podstawowej nr 14 w Inowrocławiu, natomiast wyróżnienia przypadły w udziale Dominikowi Dylewskiemu ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Sławęcinku oraz Adamowi Grącikowskiemu ze Szkoły Podstawowej nr 14 w Inowrocławiu.

Młodzi goście Rzemieślnika mieli możliwość nie tylko zwiedzenia szkoły, ale również uczestniczenia w różnych zawodach i konkursach. Chętni mogli skorzystać z pracowni fryzjerskiej i usług uczniów kształcących się w zawodzie fryzjer. Przyszli mechanicy na boisku szkolnym zapoznawali młodszych kolegów z tajnikami diagnostyki samochodowej. Wśród przygotowanych atrakcji nie mogło zabraknąć kiełbasek z grilla, domowej, a właściwie szkolnej (bo robionej w szkole) pizzy,  wypiekanego przez młodych cukierników ciasta. W salach gimnazjaliści mogli podziwiać prace konkursowe, zobaczyć atelier fotograficzne, porozmawiać z doradcą zawodowym, brać udział w zabawach matematycznych (tak, tak, okazuje się, że matematyką też można się fajnie bawić), a nawet brać udział  w pokazie pierwszej pomocy czy dokonać pomiaru tkanki tłuszczowej. Młodzież gimnazjalna chętnie uczestniczyła w pokazie fitness, duże zainteresowanie wzbudził również pokaz mody w wykonaniu uczennic Rzemiosła.

Rzemiosło


Dzień Hydraulika w Szkole Rzemiosła komentarze opinie

  • gość 2018-06-05 13:33:35

    Bardzo dobrze, że młodzi ludzie są zawczasu zaznajamiani ze szczegółami pracy fachowców w dziedzinach technicznych. Powinni mieć do czynienia z praktykami pokroju http://solidneinstalacje.pl/ żeby móc poznać ten zawód od podszewki i być może zarazić się pasją, która poskutkuje wyborem przyszłej profesji i miejsca pracy.

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na inowroclaw.info.pl