:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  22°C pochmurno z przejaśnieniami

Dzieci z Muzycznej Krainy wyruszyły pociągiem na wycieczkę

W ramach realizacji tematu kompleksowego: "Podróże dalekie i bliskie" dzieci z grupy VII z Przedszkola nr 14  przy ul. św. Ducha 86 pojechały pociągiem do Złotnik Kujawskich. Nie tylko miejsce docelowe było atrakcją wycieczki lecz forma dojazdu tj. nauka podróżowania pociągiem. 

Pobyt na dworcu PKP i uczestnictwo przy zakupie biletów były dla uczestników nie lada atrakcją. Poznały piękny obiekt dworca wraz z zapleczem kasowym, zapoznały się z bezpiecznymi przepisami pobytu na peronie oraz zasadami wsiadania i wysiadania z pociągu. Podczas przejazdu omawiano sposób przechowywania podróżnego bagażu, bezpieczne zajmowanie miejsc w pociągu, zasad przemieszczania się podczas przygotowania się do wyjścia z wagonu... . Szczególne znaczenie miało spotkanie z konduktorem, podczas którego dzieci uczyły się form grzecznościowych i zasad okazywania ważnego biletu.Podróż upłynęła w miłej i wesołej atmosferze z podziwianiem pięknego krajobrazu okolic Inowrocławia. Po dotarciu na miejsce mali podróżnicy udali się na obiekt sportowy "Orlik" - docelowe miejsce wycieczki. Przedszkolacy pod okiem trenera wzięli udział w grach zespołowych na boisku oraz hali "Orlika". Pobyt w Złotnikach Kujawskich bardzo się wszystkim podobał. Uczestnicy wycieczki wrócili do przedszkola pełni wrażeń sportowych i nowych doświadczeń związanych z podróżowaniem pociągiem.


Dzieci z Muzycznej Krainy wyruszyły pociągiem na wycieczkę komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na inowroclaw.info.pl