:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  24°C lekkie zachmurzenie

Dwa areszty i dozór za usiłowanie wymuszenia rozbójniczego

Sprawy kryminalne , areszty dozór usiłowanie wymuszenia rozbójniczego - zdjęcie, fotografia

Do zdarzenia doszło w czwartek (07.12.2017) na terenie gminy Barcin. 18-latek z Piotrkowa Kujawskiego będąc niezadowolonym z faktu, iż jego siostra spotyka się z 30-letnim mieszkańcem gminy Barcin, postanowił go odwiedzić wspólnie z kolegami (obydwaj 22 lata).

Najbliższe 3 miesiące spędzą w areszcie dwaj mężczyźni, którzy w czwartek usiłowali dokonać wymuszenia rozbójniczego. Wobec trzeciego prokurator zastosował dozór policyjny i poręczenie majątkowe. Teraz czeka ich proces w sądzie. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.  

Mężczyźni siłą wdarli się do mieszkania pokrzywdzonego, a następnie w celu osiągnięcia korzyści majątkowej dokonali jego pobicia używając do tego metalowej pałki teleskopowej i klucza do zmiany opon samochodowych. Bili 30-latka pięściami po całym ciele, uderzali w głowę, nogi i tułów, narażając go tym samym na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Sprawcy żądali wydania kolumn głośnikowych wraz ze wzmacniaczem  o wartości 1000 złotych oraz sporządzenia pisemnego oświadczenia zobowiązującego pokrzywdzonego do zwrotu rzekomo pożyczonych pieniędzy w kwocie 5000 złotych. Jednak celu swojego nie osiągnęli, gdyż barcinianin w rezultacie pobicia stracił przytomność, a napastnicy przestraszyli się i uciekli.

O zaistniałej sytuacji została powiadomiona żnińska komenda. Mundurowi podjęli czynności w celu ustalenia personaliów sprawców oraz ich ujęcia. Następnego dnia (08.12.2017) w godzinach porannych policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Radziejowie i Turku zatrzymali dwóch podejrzanych. Trzeci wpadł w ręce policjantów z Sompolna kolejnego dnia.

Podejrzany, 22-letni mieszkaniec gminy Turek, w sobotę (09.12.2017) został doprowadzony przed oblicze prokuratora, który zastosował wobec niego dozór policyjny oraz poręczenie majątkowe. Natomiast wobec dwóch pozostałych zatrzymanych sędzia Sądu Rejonowego w Szubinie zadecydował o 3-miesięcznym areszcie.

Przestępstwo wymuszenia rozbójniczego według kodeksu karnego zagrożone jest karą pozbawienia wolności od roku do lat 10.

KPP

Dwa areszty i dozór za usiłowanie wymuszenia rozbójniczego komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2017-12-13 11:51:37

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na inowroclaw.info.pl