:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  14°C rozproszone chmury

Drukarze świętowali

W ostatnią sobotę maja inowrocławscy drukarze obchodzili swoje święto - Dzień Drukarza – tradycyjnie organizowany przez Drukarnię Pozkal.

Świętowanie rozpoczęło się od X Jubileuszowych Regionalnych Spławikowych Zawodów Wędkarskich, tuż przy rzece Noted w Tupadłach, zorganizowanych dla wszystkich miłośników wędkowania. Obchody Dnia Drukarza nie mogłyby się odbyd bez Rajdu Poligrafów. Na starcie (Drukarnia Pozkal) pojawiło się 12 ekip, których zadaniem było pokonad trasę liczącą ok. 120 km. Rajd wygrała ekipa jadąca samochodem VW New Beetle z numerem startowym 7. w składzie: Przemysław Przybylski (kierowca) i Marek Nowak (pilot) z firmy Pozkal. Na drugim miejscu znalazła się jadąca Renault Laguna ekipa z numerem startowym 1. w składzie: Tomasz Stabulewicz (kierowca) i Roman Romanowski (pilot) z firmy Epsilon. Natomiast trzecie miejsce na podium należało do Andrzeja Szczypeckiego (kierowca) i Rafała Gładasza (pilot), jadących samochodem Opel Zafira z numerem startowym 9, reprezentując firmę Pozkal. Metę rajdu stanowił parking przy drukarni Polprint (ul. Średnia). Rajdy Poligrafów odbywały się od roku 1990 do 1997, następnie zaś regularnie od 2003 roku. Przez te wszystkie lata uczestniczyło 241 załóg, które przejechały łącznie ponad 1200 km. Ponad 600 osób bawiło się później na Biesiadzie Drukarskiej, która odbyła się na terenie rekreacyjnym hotelu Park. Tam, poza gronem poligrafów i ich rodzin, gościł również Prezydent Inowrocławia, Ryszard Brejza. Dla dzieci było przygotowanych wiele atrakcji: karuzela, dmuchana zjeżdżalnia, trampoliny, konkursy sportowe, malowanie twarzy. Nieco starsi mogli spróbować swoje siły w przeciąganiu liny, turnieju rzutów piłką do kosza czy piłki siatkowej. Tegoroczne Dni Drukarza zwieńczył widowiskowy pokaz sztucznych ogni.


Drukarze świętowali komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na inowroclaw.info.pl