:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  22°C pochmurno z przejaśnieniami

Darmowy program PIT 2016 skraca czas rozliczenia podatku.

Wiadomości, Darmowy program skraca rozliczenia podatku - zdjęcie, fotografia

Większość z nas, nie mających na co dzień do czynienia z zagadnieniami związanymi z podatkami , jak co roku zastanawia się nad wyborem odpowiedniego formularza PIT i przeszukuje Internet, żeby dowiedzieć się z jakich ulg podatkowych może skorzystać w tym roku.

W rocznych zmaganiach z PITem na pewno pomocnym okaże się https://www.pitax.pl/rozliczenie-pit/. Rekomendujemy pitax.pl., jeden z bezpłatnych, bezpiecznych i niezwykle łatwych w obsłudze programów do rozliczenia rocznych zobowiązań wobec fiskusa. Program jest pomocny na każdym etapie rozliczenia i pomoże w uzyskaniu szybkiego i zadowalającego zwrotu podatku

Darmowy program PIT 2016 ma wbudowaną bazę wszystkich aktualnie obowiązujących formularzy PIT. Rozliczy PIT-28, PIT-36, PIT-37, PIT-36L, PIT-38, PIT-39, oraz dobierze właściwe dla podatnika załączniki :PIT-O, PIT-D, PIT-M, PIT-ZG, PIT-B, PIT-28/A i PIT-28/B.

Programy “zdejmują” nam z głowy problem nieznajomości przepisów podatkowych. Nie musisz wiedzieć, na jakim formularzu PIT rozliczyć dochody z różnych źródeł. Po udzieleniu odpowiedzi na kilka prostych pytań darmowy program PIT 2016 wybierze odpowiedni dla nas formularz PIT, wyliczy podatek i odejmie przysługujące ulgi. A to wszystko zajmie jedynie około 10 minut. Przed przystąpieniem do współpracy z programem PIT pamiętajmy o przygotowaniu wszystkich informacji o dochodach, jakie uzyskaliśmy w poprzednim roku, czyli tych, których dotyczy rozliczenie. Wszyscy Polacy, którzy uzyskali w poprzednim roku podatkowym dochody, muszą odprowadzić od nich podatek. A w jego wyliczeniu pomagają właśnie bezpłatne programy PIT. Stawka podatku jest różna i uzależniona rodzaju i poziomu przychodu, waha się od 2 do 32% osiągniętego przychodu. Po przejściu przez kolejne etapy rozliczenia przyszedł czas na podjęcie decyzji  o wyborze Organizacji Pożytku Publicznego, którą chcemy wspomóc przekazując 1% naszego podatku.  Warto przekazać 1% na działania statutowe OPP i chociaż w taki sposób przyłożyć się do tworzenia czegoś dobrego , zwłaszcza ,że nic na tym nie tracimy. Przekazanie jednego procenta dla OPP jest możliwe zarówno wtedy, gdy rozliczamy się w sposób tradycyjny, jak i przez Internet. i niezależnie od tego, czy mamy nadpłatę, czy musimy zapłacić podatek fiskusowi. Aktualny wykaz Organizacji Pożytku Publicznego znajduje się na stronie Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. Przekazanie 1% dla OPP nie zwiększa kwoty naszego podatku. Niezależnie od tego, czy przekażemy 1% dla wybranej OPP czy nie - zapłacimy podatek tej samej wysokości.

1%swojego podatku mogą również przekazać osoby otrzymujące świadczenie emerytalne lub rentę. Otrzymują oni z ZUS wypełnioną deklarację PIT-40A (nie uwzględnia ona jednak 1% na OPP), co oznacza,że nie mają już obowiązku składania rocznego rozliczenia podatku. Jeśli jednak chcą skorzystać z możliwości uczynienia świata choć odrobinę lepszym i oddać 1% dla dowolnej OPP muszą wypełnić PIT-37 i w odpowiednich pozycjach  wpisać KRS wybranej OPP.  Jeśli wybiorą  darmowy program PIT 2016, wybrać OPP z katalogu wbudowanego w bazę programu. Zdarzają się sytuacje, kiedy podatnik rozlicza swoje roczne dochody jednocześnie na kilku formularzach PIT. Może wówczas w każdym Picie  wskazać  tę samą OPP albo w każdej deklaracji wesprzeć inną fundację.

Artykuł powstał we współpracy z portalem PITax.pl Łatwe podatki, oferującym nie tylko możliwość bezpłatnego rozliczenia podatku PIT, ale także dostęp do ogromnej bazy wiedzy podatkowej i pomocy ze strony zespołu doświadczonych ekspertów i doradców podatkowych.

PITax.pl Łatwe podatki został wybrany przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych jako najlepszy program do PIT dla użytkowników oraz organizacji pozarządowych zbierających 1% podatku dochodowego od osób fizycznych.

Darmowy program PIT 2016 skraca czas rozliczenia podatku. komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na inowroclaw.info.pl