:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  19°C lekkie zachmurzenie

Dar Serca z Janikowa wygrywa Spartakiadę Osób Niepełnosprawnych

W sobotę w hali Widowiskowo-Sportowej odbyła się XIII Integracyjna Spartakiada Osób Niepełnosprawnych, którą organizuje Stowarzyszenie Wzajemnej Pomocy „Flandria”.

Ideą Spartakiady jest aktywizacja środowisk osób niepełnosprawnych oraz popularyzowanie terapii ruchem. W tym roku w zawodach wzięło udział około 400 zawodników. Organizatorzy przygotowali także wiele badań profilaktycznych, które odbywały się w hali. Natomiast przed Halą Widowiskowo-Sportową odbył się festyn rodzinny wraz z grą miejską. Nie zabrakło również Przedszkola nr 14" Muzyczna Kraina" oraz "Żłobka Bajka". Były pokazy żonglerki oraz Capoeiry. Najlepszą drużyną w tegorocznych zawodach okazał się "Dar Serca" z Janikowa, drugie miejsce przypadło w udziale "Oligo" z Włocławka , a trzecia pozycja WTZ z Solca Kujawskiego. Głównym Organizatorem jest: Stowarzyszenie Wzajemnej Pomocy „Flandria”. Współorganizatorami Spartakiady są Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz TKKF w Inowrocławiu. Honorowymi organizatorami są: Marszałek Województwa Kujawsko – Pomorskiego, Wojewoda Kujawsko – Pomorski, Prezydent Miasta Inowrocławia, Starosta Powiatu Inowrocławskiego, Wójt Gminy Inowrocław. Patronat medialny sprawuje portal inowroclaw.info.pl.


Dar Serca z Janikowa wygrywa Spartakiadę Osób Niepełnosprawnych komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się