:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  22°C pochmurno z przejaśnieniami

Dar Rotary dla harcerzy

W piątek 9 lutego br., na Przystani Kajakowo- Żeglarskiej ZHR w Mątwach odbyło się uroczyste spotkanie mające na celu podsumowanie inwestycji związanej z budową ogrzewania w tym zabytkowym budynku.

Budynek znajdujący się w strefie konserwatorskiej został zbudowany w 1905 r. Od kilku lat nowi właściciele budynku - Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej - dzięki wsparciu wielu organizacji, samorządów i przedsiębiorców - organizują co roku wiele imprez i działań dla okolicznych mieszkańców. Prowadzą też potrzebne inwestycje. Tym razem było to działanie związane z montażem powietrznych pomp ciepła, które zbudowano dzięki dotacji Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu. Potrzebny był do tego wkład własny w wysokości 24 tys. złotych, cała inwestycja kosztowała 144 tys. złotych. Dzięki wsparciu wielu firm i organizacji - w tym Rotary Club Inowrocław, który przekazał na ten cel 5 tys. złotych inwestycja zakończyła się sukcesem. Na przystani jest od kilku tygodni ciepło i co najważniejsze jest to sposób ogrzewania bardziej ekologiczny i tańszy od stosowanego dotychczas w tym budynku ogrzewania tradycyjnego. Na zdjęciach m.in. moment przekazania na ręce administratora budynku Tomasza Sibory darowizny przez Prezydenta Rotary Club Inowrocław Bogusława Kolanowskiego, podziękowanie dla głównego wykonawcy inwestycji prezesa Eurotherm Janusza Niewiadomskiego oraz Prezesa WFOŚiGW w Toruniu Ireneusza Stachowiaka.


Dar Rotary dla harcerzy komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na inowroclaw.info.pl