:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  19°C pochmurno z przejaśnieniami

Czym są klimatyzatory przenośne oraz kiedy są najbardziej popularne?

Społeczeństwo, klimatyzatory przenośne kiedy najbardziej popularne - zdjęcie, fotografia

Gorące lato nie musi być problemem – wystarczy odpowiedni klimatyzator, który pozwoli na obniżenie temperatury powietrza do tej bardziej komfortowej. Taki efekt możemy uzyskać także dzięki tanim klimatyzatorom przenośnym. Co warto wiedzieć przed ich zakupem?

W sklepach do wyboru mamy różne modele klimatyzatorów, w tym także klimatyzatory przenośne, które w ostatnich latach stały się bardzo popularne. To urządzenia, które, jak sama ich nazwa wskazuje, pozwalają na przenoszenie, czyli nie wymagają stałego montażu w jednym miejscu, mają także kompaktowe wymiary.

Najczęściej klimatyzatory przenośne wybierane są do domów jednorodzinnych oraz do mieszkań, ponieważ wyróżniają się niskimi cenami i nie wymagają prowadzenia skomplikowanych i kosztownych prac montażowych. Warto jednak pamiętać, że oprócz wymienionych już zalet mają też pewne wady.

Rodzaje klimatyzatorów przenośnych:

• klimatyzatory ewaporacyjne – klimatory
• klimatyzatory na czynnik chłodniczy

Klimatyzatory ewaporacyjne – klimatory są najtańsze i pozwalają na chłodzenie powietrza niskim kosztem. Za chłodzenie odpowiada wtedy zimna woda, która jest rozprowadzana po pomieszczeniu. W związku z tym klimatory pełnią też funkcję nawilżacza powietrza, co jest też w niektórych przypadkach minusem – mogą doprowadzić do nadmiernego zawilgocenia pomieszczenia, dlatego konieczne jest częste wietrzenie. Oczywiście, wymagają też regularnej wymiany wody.

Z kolei klimatyzatory przenośne na czynnik chłodniczy działają już tak jak zwykłe klimatyzatory. Umieszczane są w pomieszczeniu, w którym chcemy uzyskać niższą temperaturę, ale wymagają wyprowadzenia rury na gorące powietrze na zewnątrz, na przykład możemy wystawić ją na balkon, za okno. W porównaniu do klimatorów są również droższe, ale pozwalają na efektywniejszą pracę i wygodniejszą obsługę.

Kiedy warto zdecydować się na klimatyzator przenośny?

Klimatyzator przenośny sprawdzi się zawsze wtedy, gdy poszukujemy ochłody podczas upałów. Pozwala na szybkie schłodzenie powietrza w pomieszczeniu, a przy tym nie wymaga budowy skomplikowanej instalacji jak w przypadku klimatyzatorów typu split mających dodatkową jednostkę zewnętrzną. Ze względu na swoją mobilność klimatyzatory przenośne są także łatwe w przechowywaniu wtedy, gdy nie są już potrzebne.

Z drugiej jednak strony powinniśmy pamiętać o tym, że klimatyzatory przenośne nie zapewniają aż tak efektywnego i wydajnego działania jak klimatyzatory z jednostkami zewnętrzną oraz wewnętrzną. Wobec tego wtedy, gdy zależy nam na skuteczniejszym obniżaniu temperatury, warto pomyśleć o zakupieniu klimatyzatora dwuczęściowego.

Czym są klimatyzatory przenośne oraz kiedy są najbardziej popularne? komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się