:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  19°C bezchmurnie

Czy wiesz, jaki materac dla dziecka wybrać?

zdrowie, wiesz materac dziecka wybrać - zdjęcie, fotografia

Nowy członek rodziny, nowe zasady i kompletny brak informacji o idealnym materacu dla Twojej pociechy. Jego małe ciałko jest na tyle delikatne, że potrzebuje jak najlepszego materaca, który będzie bezpieczny dla jego zdrowia i życia. Taki, który będzie dbał nie tylko o jego kształtującą się postawę, ale także będzie stanowił idealne podparcie podczas snu. Zważając na to, że dziecko spędza prawie 80% swojego dnia w łóżeczku, materac dla niemowlaka nie może być ani za twardy, ani za miękki.


Materac do łóżeczka – jego wybór tylko pozornie wydaje się bardzo prosty. Małe dziecko uwielbia spać, dlatego warto stworzyć mu do tego warunki wręcz idealne.

Nowy materac jest najważniejszym aspektem. I nawet jeśli mamy już materac, którego wcześniej używało starsze dziecko, warto zaopatrzyć się w nieużywany.
Pytasz dlaczego? A to dlatego, że materac zawsze przyjmuje kształt pierwszego użytkownika, odkształca się. A więc taki materac może wyrządzić większą krzywdę naszemu dziecku w dalszym rozwoju, niż pomóc w prawidłowym funkcjonowaniu.

W dzisiejszych czasach, w sklepach znajdziemy ogromny wybór materacy dla niemowląt. Jedne są tańsze – wykonane z włókna kokosowego, drugie droższe – wykonane z różnego rodzaju pianek.
Wybór ten często jednak pada na tę tańszą opcję. Jednak czy jest to dobry wybór?
Warto wiedzieć jak najwięcej o materacach dla dzieci, gdyż dzięki przemyślanemu zakupowi zapewniamy mu nie tylko wygodę, ale możemy zapobiec kłopotom ze zdrowiem i wadami postawy w przyszłości.

Zacznijmy od dopasowania rozmiaru materaca do wielkości wcześniej zakupionego łóżeczka dziecięcego.
Idealny materac powinien leżeć równo, nie zwijać się i wypełniać dosłownie całą dostępną przestrzeń łóżeczka.
Ważna jest także grubość materaca od 8 do maksymalnie 12 cm.

 

Jaką twardość materaca wybrać?

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu wierzono, że materac dla dziecka powinien być twardy. Dzisiaj jednak zaleca się dobór materacy średniej twardości. Pozwalają one połączyć wygodę ze wskazaniami zdrowotnymi oraz są bardziej dopasowane do wagi dziecka.
Bardzo ważna jest odpowiednia twardość materaca - jest jednym z wielu czynników zapobiegających nagłej śmierci łóżeczkowej niemowląt.

A teraz najważniejsze. Bez względu na to ile Twoja pociecha ma lat czy miesięcy, ważne, by materac oraz użyte do jego produkcji materiały, miały właściwości antyalergiczne. Powinny też zapewnić idealną przepuszczalność powietrza oraz wentylację ciała podczas snu.


Artykuł przygotowany przez specjalistów internetowego sklepu z materacami: www.rajmateracy.pl

Czy wiesz, jaki materac dla dziecka wybrać? komentarze opinie

  • onirra44 - niezalogowany 2018-02-25 15:11:33

    Ja od niedawna jestem posiadaczką nowego materaca dla malucha, Fiki Miki od http://materacyk.pl/ i muszę powiedzieć że jest bardzo dobry. Antyalergiczny, ma ściągany pokrowiec który można prać. Do tego zapobiega wadom postawy co jest dla mnie ważne w takich produktach.

  • gość 2018-03-02 17:56:59

    Mu już od roku używamy materaca Baby's Zone i jestem mega zadowolona z jakości. Pokrowiec już kilkanaście razy prałam (u nas w żłóbku często jest jelitówka i przez to Młoda często wymiotuje) ;/ a materac i pokrowiec jest cały czas ekstra!

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na inowroclaw.info.pl