:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  19°C bezchmurnie

Czy pojawi się próg zwalniający na ul. Ponińskiego?

Komunikaty, pojawi próg zwalniający Ponińskiego - zdjęcie, fotografia

W odpowiedzi na prośby ze strony mieszkańców ulicy Edwarda Ponińskiego złożyłem wniosek do Prezydenta Miasta o ponowne rozważenie lokalizacji progu zwalniającego w celu poprawy bezpieczeństwa użytkowników drogi; w tym dzieci mieszkających na osiedlu Solno.

Trzy lata temu autorka interpelacji w przedmiotowej sprawie została poinformowana przez ratusz o braku możliwości realizacji tego postulatu zgodnie z ówczesnymi przepisami. Od tego czasu trzykrotnie nowelizowano stosowne rozporządzenie Ministra Infrastruktury. Czy aktualne normy prawne w sprawie warunków technicznych dla znaków i sygnałów drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunków ich umieszczania na drogach dają szansę na lokalizację progu zwalniającego?

Dwa lata temu wystąpiłem z prośbą do zarządcy drogi w sprawie oznakowania skrzyżowania ulic: Ponińskiego i Czarlińskiego w celu poprawy bezpieczeństwa. Wprowadzono oznakowanie poziome w postaci linii warunkowego zatrzymania /P-14/ oraz linii segregacyjnych /P-4/. Z moich obserwacji wynika, że częstotliwość bliskich spotkań karoserii samochodów w tym miejscu oraz charakterystycznego dźwięku sprawdzanych hamulców radykalnie zmniejszyła się.


Czy pojawi się próg zwalniający na ul. Ponińskiego? komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na inowroclaw.info.pl