:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 3°C
powietrze Dobre

Co łączy EDI i faktoring?

Co łączy EDI i faktoring?
Portal Inowrocław 27/08/2019 13:54

EDI umożliwia szybką, elektroniczną wymianę danych pomiędzy kontrahentami. System sprawdza się więc w realizacjach zamówień, przesyłaniu komunikatów, a także wystawianiu ustrukturyzowanych faktur elektronicznych.

Jednak mimo szybkiego przepływu danych z pominięciem drogi tradycyjnej, zdarza się, że dostawcy zmuszeni są do długiego oczekiwania na płatność za wykonaną usługę. Odbiera im to płynność finansową i utrudnia sprawne funkcjonowanie firmy. Na rynku istnieją jednak na szczęście sprawdzone oraz bezpieczne usługi faktoringu.

Czym jest EDI?

Innowacyjna platforma EDI to olbrzymie ułatwienie dla codziennego funkcjonowania firm. Służy ona integracji oraz automatycznej wymianie elektronicznych dokumentów handlowych. System umożliwia więc zarówno dokonywanie zamówień, co jest chętnie wykorzystywane przez klientów z racji na dużą wygodę, jak i wysyłanie ustrukturyzowanych faktur elektronicznych. Rozwiązanie tego typu minimalizuje ryzyko popełnienia błędu w trakcie manualnego wprowadzania danych, a także znacznie przyspiesza komunikację między partnerami biznesowymi. Jest więc chętnie wykorzystywanym rozwiązaniem w przedsiębiorstwach pragnących utrzymać poziom swojej obsługi na najwyższym poziomie.

Czym jest usługa faktoringu?

Faktoring to usługa umożliwiająca utrzymanie ciągłej płynności finansowej przedsiębiorstwa. Pozwala ona bowiem na wcześniejsze otrzymanie środków z wierzytelności handlowej, wynikającej z wykonanej usługi. W praktyce oznacza to wykup przez faktora (osobę świadczącą faktoring) nieprzeterminowanych faktur przedsiębiorców, które są im należne od kontrahentów z tytułu wykonanych usług lub dostaw. W efekcie firma otrzymuje znacznie szybciej należne jej środki, co pozwala zwiększyć sprzedaż lub utrzymać ją na stałym, płynnym poziomie. Jest to idealne rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy chcą ograniczyć ryzyko związane z opóźnieniami lub nawet brakiem zapłaty przez kontrahenta. Zwalnia również firmę z konieczności wzięcia kredytu dla utrzymania sprawnego funkcjonowania przedsiębiorstwa.

Jak pokazują liczne obserwacje trendów rynkowych, faktoring staje się coraz chętniej wykorzystywaną metodą bieżącego finansowania prowadzonej działalności. Jest to szczególnie duże ułatwienie dla przedsiębiorców nieposiadających zdolności kredytowej, którym ciężko jest utrzymać z bieżących środków płynność finansową. Faktoring to olbrzymia, a niejednokrotnie nawet jedyna szansa na zwiększenie obrotów przedsiębiorstwa. Wszystko dlatego, że pieniądze za wykonaną usługę wpływają na jego konto niezwłocznie po wystawieniu faktury. Można więc je szybko wykorzystać na zakup nowego towaru i realizację kolejnych zleceń. Faktoring, z uwagi na możliwość wydłużonego terminu płatności za sprzedaż towarów lub usług, z powodzeniem przyciąga również nowych kontrahentów.

Co łączy EDI i e-Faktoring?

Wprowadzenie usługi e-Faktoringu umożliwia świadczenie finansowania z pominięciem tradycyjnej drogi obiegu dokumentacji. Firmy odbierające zamówienia oraz wysyłające dokumenty i faktury za pomocą systemu EDI mogą sfinansować wybrane faktury poprzez szybkie wypełnienie krótkiego formularza w platformie. Posiadanie w systemie EDI historii współpracy znacznie przyspiesza decyzję. Z punktu widzenia przedsiębiorcy jest to rozwiązanie bardzo wygodne. Nie musi on wypełniać długich i skomplikowanych wniosków, a także dołączać szczegółowych dokumentów uzupełniających. Wystarczy szybkie potwierdzenie całego procesu online.

Uruchomienie e-Faktoringu na platformie EDI jest przede wszystkim rozwiązaniem całkowicie bezpiecznym. Pełna automatyzacja procesu oraz jego kontrola na każdym etapie eliminują ryzyko popełnienia błędu w finansowaniu lub jego zdublowania. Usługobiorca ma ciągły dostęp do rozliczeń oraz sald, a także limitów płatności dla dostawcy, co stwarza możliwość kontroli prowadzonych operacji. Nowoczesny system daje szansę na sfinansowanie nawet niewielkiej, pojedynczej faktury o wartości 500 zł. Warto więc zapoznać się z rewolucyjną usługą e-Faktoringu.

materiał partnera

Reklama

Co łączy EDI i faktoring? komentarze opinie

  • Boru - niezalogowany 2019-08-29 21:04:36

    No proszę jest to faktycznie bardzo praktyczna dla przedsiębiorców usługa. Coraz więcej się o faktoringu słyszy, nawet sporo moich znajomych z niego korzysta

  • gość 1 - niezalogowany 2019-08-30 15:49:02

    No tak, co raz popularniejsza. Jakie branże?

  • Boru - niezalogowany 2019-08-30 21:27:36

    Głównie transport tak naprawdę

  • gość 1 - niezalogowany 2019-09-03 18:42:27

    I jak im się sprawdza?

  • Boru - niezalogowany 2019-09-04 20:21:21

    Naprawdę dobrze, w końcu płacone na czas, a dzięki temu lepsza płynność

  • gość 1 - niezalogowany 2019-09-07 11:50:22

    a faktorzy?

  • Boru - niezalogowany 2019-09-07 15:06:43

    korzystają z idea money i z kontaktu i obsługi są bardzo zadowoleni

  • niko - niezalogowany 2019-09-08 12:41:29

    a wiesz jaki to dokładnie faktoring? jestem w trakcie szukania dla siebie

  • Boru - niezalogowany 2019-09-08 20:56:47

    Dokładnie to pełny-największa pewność, że te pieniądze z faktur do Ciebie trafią ) Ale to też zależy od wielu czynników, jaki rodzaj się u Ciebie akurat sprawdzi

  • gość 1 - niezalogowany 2019-09-09 21:50:04

    i wszyscy bez wyjątku? widziałem pozytywne opinie o nich, ale jeszcze się nie kontaktowałem

  • paoloo - niezalogowany 2019-09-17 12:09:01

    najlepszą drogą według mnie poza popytaniem o opinie znajomych jest kontakt z samym doradcą danej firmy. Oni najlepiej wiedzą co oferują, znają możliwosci i powinni dobrać ofertę do potrzeb

  • Bartek78 - niezalogowany 2019-09-17 13:17:44

    Faktoring tylko od zaufanego faktora. Od lat współpracuję z Bibby Financial Services i moja firma w końcu ma płynność finansową

  • Boru - niezalogowany 2019-09-17 18:59:04

    Akurat poleciało falowo :)

  • marco - niezalogowany 2019-09-23 12:10:30

    @paoloo pytanie tylko czy taki doradca nie wciśnie od razu umowy do ręki?

  • gość 1 - niezalogowany 2019-09-24 22:59:39

    I jak? rozumiem, że spełnia to swoją rolę? jak doradcy w Idea?

  • Boru - niezalogowany 2019-09-25 15:30:11

    Tak, nie mogę narzekać. Doradcy też ok, pomogli mi dopasować odpowiedni rodzaj do mojej sytuacji

  • gość 1 - niezalogowany 2019-09-26 23:20:34

    No tak, w sumie chyba najlepszym rozwiązaniem będzie kontakt...

  • Boru - niezalogowany 2019-09-27 18:59:53

    Tak na pewno będzie najlepiej )

  • biana - niezalogowany 2019-09-27 19:27:37

    Boru a masz szczegóły co do rodzaju tej oferty faktoringowej?

  • Nina - niezalogowany 2019-09-29 12:44:01

    podbijam pytanie, tez chętnie dowiem się czegoś więcej

  • Boru - niezalogowany 2019-09-29 22:34:04

    w jakim sensie szczegóły? wybór jest kwestią indywidualną, zależy czego potrzebujecie, głównie tu wybór dobrego faktora jest ważny

  • gość 2019-09-30 14:19:50

    Zgadzam się, na szczęście dobrze trafiłem )

  • Nina - niezalogowany 2019-09-30 16:20:47

    @Boru zatem kogo polecasz, żeby podejście do klienta było mozliwie indywidualne a umowa jasna?

  • Edka - niezalogowany 2019-09-30 20:54:35

    @Nina- jak już ktoś wspominał, idea money ma dobre podejście do klienta jako faktor )

  • Boru - niezalogowany 2019-10-01 15:16:10

    Dokładnie ja pisałem - Idea Money :)

  • Nina - niezalogowany 2019-10-01 18:08:01

    i na pewno żadnych haczyków? ukrytych niedomówien ktore wyjdą dopiero po czasie?

  • Boru - niezalogowany 2019-10-01 20:22:48

    nie słyszałem o takich :)

  • gość 2019-10-02 16:00:52

    Ja też :)

  • Edka - niezalogowany 2019-10-02 20:55:02

    @Nina pamiętaj o dokładnym doczytaniu umowy i dopytaniu o niejasne szczegóły przed podpisaniem umowy- wtedy nie musisz się bać o coś, co wyjdzie po fakcie )

  • Nina - niezalogowany 2019-10-03 18:49:17

    dziękii, niby to wszystko proste ale jednak przy pierwszym faktoringu sa różne wątpliwości. Mam nadzieję, że doradca pomoże

  • Aga - niezalogowany 2019-10-06 18:11:58

    na spokojnie, daj znać czy coś Ci się udało wybrać i ustalić

  • Nina - niezalogowany 2019-10-07 17:56:22

    już się spotkaliśmy z przedstawicielem i wydaje mi się że się dogadamy

  • Aga - niezalogowany 2019-10-08 19:39:21

    a ku czemu dokładnie się skłaniasz?

Dodajesz jako: |