:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  13°C bezchmurnie

Chopin rozbrzmiewał w Ogrodach Zapachowych

W ostatnią niedzielę maja, w nowej części Parku Solankowego - Ogrodach Zapachowych, odbył się koncert „Chopin w Solankach”, będący inicjatywą mieszkańców Rąbina.    

Projekt realizowany był w ramach I edycji Inowrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Na jednej scenie, przy fortepianie, spotkali się jedni z najbardziej obiecujących pianistów młodego pokolenia, wychowankowie prof. Katarzyny Popowej-Zydroń – Michał Karol Szymanowski i Paweł Wakarecy.
    W programie koncertu, znalazły się m.in. Polonez A-dur op. 40, Preludium cis-moll op. 28 nr 10, Lento con gran espressione, Barkarola Fis-dur op. 60, a ponadto kompozycje Paderewskiego, jak chociażby Menuet G-dur op. 14 nr 1.

    Michał Karol Szymanowski ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Bydgoszczy w klasie fortepianu Katarzyny Popowej-Zydroń oraz dyrygenturę symfoniczno-operową w klasie Zygmunta Rycherta. Doskonalił swoje umiejętności także w berlińskiej Hochschule für Musik Hanns Eisler, w klasie fortepianu Eldara Nebolsina. Obecnie pełni funkcję asystenta w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy i w Łodzi. Jest laureatem wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów pianistycznych, m. in. Konkursu Chopinowskiego w Darmstadt (2017), Konkursu Mozartowskiego MozARTe w Akwizgranie (2016), im. F. Chopina w Daegu w Korei (2015), im. J. Zarębskiego w Warszawie (2012), o stypendium Yamaha Music Foundation of Europe w Katowicach (2011), im. I. J. Paderewskiego w Bydgoszczy (2010), Pamięci V. Horowitza w Kijowie (2007) czy Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego im. F. Chopina w Warszawie (2015, 2008).

    Paweł Wakarecy z wyróżnieniem ukończył Akademię Muzyczną im. Feliksa Nowowiejskiego w klasie fortepianu prof. Katarzyny Popowej-Zydroń. Wcześniej kształcił się w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Toruniu, 9 lat będąc w klasie fortepianu mgr Ewy Skarżewskiej. Zdobywał laury i wyróżnienia na licznych ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach pianistycznych dla dzieci i młodzieży. Jest laureatem nagród specjalnych na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy (2007) i finalistą Międzynarodowego Konkursu im. F. Chopina w Darmstadt (2009). W 2010 roku zdobył Wyróżnienie oraz Nagrodę Specjalną dla najlepszego Polaka na XVI Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Koncertował w wielu miastach Polski, jak również za granicą – w Niemczech, Szwecji, Rosji, Bułgarii, Francji, Szwajcarii, Anglii, Belgii, Norwegii, we Włoszech, a także w Chinach, Japonii oraz w Chile.

Chopin rozbrzmiewał w Ogrodach Zapachowych komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na inowroclaw.info.pl