:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  22°C pochmurno z przejaśnieniami

„British Day” z „Królową brytyjską” 

W Przedszkolu nr 14 „Muzyczna Kraina” przy ul. M. Skłodowskiej-Curie 41 po raz trzeci odbył się „British Day”. Głównym celem tego dnia jest przybliżenie dzieciom wiedzy o kulturze i życiu codziennym Brytyjczyków oraz podnoszenie kompetencji najmłodszych w zakresie posługiwania się językiem angielskim.

Zabawę z udziałem dzieci z inowrocławskich przeszkoli rozpoczęło przybycie „Królowej brytyjskiej” i muzycznych występów dzieci czteroletnich w języku angielskim. Podczas spotkania rozstrzygnięty został konkurs „Art in English”, w którym uczestniczą dzieci 6-letnie. Zadaniem najstarszych przedszkolaków było przygotowanie wraz z Rodzicami przestrzennej pracy plastycznej związanej z symbolami Anglii. Wszystkie prace zostały nagrodzone, ale szczególne uznanie    za pomysł, estetykę wykonania i niepowtarzalność otrzymali: Amelia Sarkowicz z Przedszkola nr 14 „Muzyczna Kraina” przy ul. M. Skłodowskiej-Curie zdobyła III miejsce, Larysa Topolska  z Przedszkola nr 4 „Słoneczko”, która zajęła II miejsce oraz Wojciech Trzebiatowski z Przedszkola nr 14 „Muzyczna Kraina” przy ul. Poznańskiej, który przygotowując z Rodzicami podświetlany „London Eye” zdobył I miejsce. Po wręczeniu nagród i pamiątkowej sesji zdjęciowej „Królowa” zaprosiła wszystkich na tradycyjną angielską herbatkę i słodki poczęstunek. Niespodzianką dla wszystkich był tort z piekarni   i cukierni „Marta” Pana Rafała Małeczka. 

Uczestnicy konkursu  dostali nagrody ufundowane przez Bawialnie „Paradise Kids” i „Frajda”, restaurację „A nuż widelec”, Szkoły Językowe „Mała Lingua” i „Study House” oraz Ksero i druk – artykuły papiernicze.  Nagrody specjalne dla wyróżnionych  prac zapewnił Ośrodek Sportu i Rekreacji w Inowrocławiu. 

Wszystkim sponsorom serdecznie dziękujemy za uświetnienie  naszej zabawy oraz pokazanie dzieciom, że nauka może być wspaniałą i niezapomnianą przygodą. 

Prace konkursowe  można oglądać w Przedszkolu nr 14 „Muzyczna Kraina” przy ul. M.Skłodowskiej – Curie 41. Serdecznie zapraszamy do czerpania inspiracji, bo za rok kolejna edycja naszego konkursu! 

A.K, I.G. 


„British Day” z „Królową brytyjską”  komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na inowroclaw.info.pl