:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  19°C słabe opady deszczu

Bezpieczne Święta Wielkanocne na drogach

Komunikaty Policja, Bezpieczne Święta Wielkanocne drogach - zdjęcie, fotografia

W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi i zwiększonym natężeniem ruchu na drogach kujawsko-pomorscy policjanci będą prowadzić wzmożone działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Funkcjonariusze będą kontrolować prędkość z jaką poruszają się kierowcy, ich stan trzeźwości oraz stan techniczny pojazdów.

 

Okres świąteczny charakteryzuje się zwiększonym natężeniem ruchu pojazdów i pieszych, dlatego też od jutra (30.03.18) do poniedziałku (2.04.18) kujawsko-pomorscy policjanci prowadzić będą „Bezpieczny weekend – Wielkanoc”. Dodatkowo w piątek (30.03.18) od 6.00 do 22.00 mundurowi będą brali udział w ogólnopolskich działaniach „Prędkość", które ukierunkowane są na egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości. Wzmożone działania na drogach prowadzone są głównie w trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu.

Policjanci w tych dniach będą:
·    eliminować z ruchu osoby będące pod wpływem alkoholu,
·    reagować na wykroczenia szczególnie niebezpieczne, tj. przekraczanie dozwolonej prędkości, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowe wyprzedzanie,
·    kontrolować stan techniczny pojazdów, ze zwróceniem uwagi na oświetlenie i stan ogumienia,
·    sprawdzać czy wszyscy podróżujący korzystają z pasów bezpieczeństwa oraz czy dzieci przewożone są w fotelikach,
·    zwracać uwagę na prawidłowe poruszanie się pieszych oraz używanie przez nich odblasków po zmierzchu poza terenem zabudowanym,

Apelujemy do wszystkich użytkowników dróg o przestrzeganie przepisów oraz zachowanie ostrożności i rozwagi podczas poruszania się po drodze. W Święta może być bardzo zmienna pogoda. Weźmy to pod uwagę i dostosujmy prędkość do warunków panujących na drodze, tak byśmy szczęśliwie dojechali do swoich bliskich. Jeśli jest to możliwe wyjedźmy wcześniej byśmy nie musieli się spieszyć i stresować korkami, które w tym okresie bywają niemożliwe do uniknięcia. Przed wyruszeniem w trasę sprawdźmy czy samochód jest sprawny, zwróćmy uwagę na to czy wszystkie światła mamy sprawne, czy pojazd ma ważne badania techniczne i czy wszystkie płyny są uzupełnione. Pamiętajmy, aby wsiadać za kierownicę, gdy jesteśmy wypoczęci. Apelujemy, aby nie wsiadać za kierownicę pod wpływem alkoholu!

W ubiegłym roku, w okresie Świąt Wielkanocnych (14.04.17-17.04.17), na drogach województwa kujawsko-pomorskiego doszło do 5 wypadków drogowych, w których zginęła 1 osoba, a 5 osób zostało rannych. Odnotowano również 185 kolizji. Ponadto, policjanci zatrzymali 59 osób, które wsiadły za kierownicę, pomimo tego iż wcześniej piły alkohol.   

PRZYPOMINAMY TAKŻE O ZAKAZACH W RUCHU DROGOWYM W OKRESIE ŚWIĄT WIELKANOCNYCH

Uprzejmie informujemy, że zgodnie z § 2 Rozporządzenia Ministra Transportu z dnia 31 lipca 2007 r. w sprawie okresowych ograniczeń oraz zakazu ruchu niektórych rodzajów pojazdów  na drogach (tekst jednolity; Dz. U z 2013 r., poz. 839 z późn. zm.); „wprowadza się okresowe ograniczenie ruchu pojazdów, o których mowa w § 1 [zakaz ruchu pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczających 12 ton, z wyłączeniem autobusów], poprzez zakaz ich ruchu na drogach na obszarze całego kraju, w następującym terminie:

 

data

od godziny

do godziny

uwagi

31 marca 2018 r.  

18:00 

22:00 

dzień poprzedzający

1 kwietnia 2018 r.

 08:00

22:00 

pierwszy dzień Wielkiej Nocy

2 kwietnia 2018 r.

08:00 

22:00 

drugi dzień Wielkiej Nocy

 


Bezpieczne Święta Wielkanocne na drogach komentarze opinie

  • gość 2018-03-29 14:01:52

    No i dobrze, może paru kierowców zdejmie nogę z gazu! Ja jadę na świeta pociagiem, bo mam jedynie prawko jazdy z clubcardu, ale statystyki drogowe po świętach zawsze są przykre. Pozdrawiam i życzę rodzinnych świąt.

Dodajesz jako: Zaloguj się