:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  19°C pochmurno z przejaśnieniami

Będzie bilet elektorniczny

Do końca lipca 2007 r. wprowadzony zostanie w miejskiej komunikacji autobusowej system „biletu elektronicznego”.

Dzisiaj, 22 sierpnia br. Prezydent Ryszard Brejza podpisał z przedstawicielami „R&G Plus” sp. z o.o. z Mielca, tj. firmy wyłonionej w postępowaniu przetargowym, umowę na instalację systemu „biletu elektronicznego” w Inowrocławiu. Przypomnijmy, że zadanie to jest realizowane w ramach projektu wspartego przez Unię Europejską pn. „Zakup sprzętu wraz z modernizacją infrastruktury dla Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego sp. z o.o.”. Dofinansowanie w kwocie 3,2 mln zł Miasto Inowrocław uzyskało w listopadzie 2005 r. Dzięki przyznanemu unijnemu wsparciu w MPK realizowany jest już remont hali obsługi technicznej autobusów oraz zakupione zostaną łącznie cztery (dwa – do końca sierpnia, pozostałe – do 6 listopada br.) niskopodłogowe autobusy, które będą wyposażone także w monitoring. Instalacja systemu „bilet elektroniczny” kosztować będzie kwotę 1.435.797,26 zł. Polegać będzie na wyposażeniu 39 autobusów miejskich w kasowniki biletów, komputery pokładowe, kasy fiskalne bileterki oraz wyposażeniu punktów dystrybucji karty elektronicznej – dwa punkty personalizacji i osiem punktów doładowań. Wykonawca zadania dostarczy także 14 urządzeń do kontroli biletów, zaadaptuje do sytemu „bilet elektroniczny” urządzenia posiadane przez MPK oraz dostarczy 15 tys. kart elektronicznych. Przeprowadzi także szkolenia pracowników miejskiego przewoźnika zarówno kierowców w zakresie korzystania z wyposażenia autobusów, jak również kasjerki w zakresie obsługi sprzętu dystrybucji i personalizacji kart, obsługę zajezdni, informatyków i elektryków. Inwestycja ta realizowana będzie w pięciu etapach, tj. pierwszy etap przewidujący dostawę i adaptację autokomputerów wykonany będzie do 30 września 2006 r., drugi zakładający dostawę i montaż kasowników i oprogramowania systemu do 29 grudnia 2006 r., trzeci – dostawa i montaż kas bileterek - do 31 marca 2007 r., czwarty – do 30 czerwca 2007 r. i piąty polegający na dostawie kart elektronicznych - do końca lipca 2007 r.

Będzie bilet elektorniczny komentarze opinie

  • Sławomir Szeliga - niezalogowany 2017-12-03 22:40:27

    Nie przypominam sobie aby Henryk Urbaś czy Krzysztof Wyrzykowski używali takiego określenia...

  • ra - niezalogowany 2017-12-02 23:18:32

    Jak się określa w kolarskim żargonie ludzi, którzy rozpaczliwie usiłują wrócić do peletonu ale są za słabi aby nadążyć? Byli peowcy?

Dodajesz jako: Zaloguj się