:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  23°C bezchmurnie

Będzie bezpieczniej na przejściach w Mątwach?

Samorząd, Będzie bezpieczniej przejściach Mątwach - zdjęcie, fotografia

Radny powiatowy Henryk Procek złożył interpelację dotyczącą przejść dla pieszych na powiatowej ulicy Poznańskiej w Mątwach, które łączą przystanki autobusowe ze Starostwem Powiatowym oraz Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1.

Radny interpeluje o zaprogramowanie włączników „na żądanie” sygnalizacji świetlnej dla pieszych. Jest głęboko przekonany, że w znaczny sposób poprawi to bezpieczeństwo pieszych, a w szczególności młodzieży uczęszczającej do szkoły.

Wyłączenie sygnalizacji świetlnej w odczuciu wielu mieszkańców poprawiło przepustowość skrzyżowań ulicy Poznańskiej z ulicą Mątewską i Jana Maćkowskiego. Równocześnie jednak znacznie obniżyło bezpieczeństwo młodzieży szkolnej, pracowników Starostwa, pracowników zakładów chemicznych oraz petentów korzystających z komunikacji miejskiej i z w/w przejść - mówi Henryk Procek.


Będzie bezpieczniej na przejściach w Mątwach? komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na inowroclaw.info.pl