:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  19°C pochmurno z przejaśnieniami

Będą nowe autobusy dla MPK

O cztery fabrycznie nowe autobusy niskopodłogowe marki „Solbus” SN 11 M wzbogaci się Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne sp. z o.o. w Inowrocławiu.

Wczoraj, 8 sierpnia 206 r. Prezydent Miasta Ryszard Brejza podpisał z przedstawicielami Fabryki Autobusów „Solbus” sp. z o.o. z Solca Kujawskiego, firmą, która wygrała przetarg, umowę na wytworzenie i dostarczenie czterech, fabrycznie nowych autobusów niskopodłogowych. Inwestycja ta kosztuje łącznie 2.439.512 zł. Autobusy te zostaną zakupione w ramach zadania inwestycyjnego, współfinansowanego z Unii Europejskiej, pn. „Zakup sprzętu wraz z modernizacją infrastruktury dla Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego sp. z o.o. w Inowrocławiu”. W ramach tego przedsięwzięcia jest już remontowana, przez wybraną w wyniku osobnego przetargu firmę „Inremo”, hala obsługi technicznej w MPK. Przypomnijmy, że całkowita wartość projektu pt. „Zakup sprzętu wraz z modernizacją infrastruktury dla MPK sp. z o.o. w Inowrocławiu” to kwota ponad 4,3 mln zł, z czego dofinansowanie z Unii Europejskiej to wartość 3,2 mln zł. Projekt ten przewiduje wyremontowanie wspomnianej hali obsługi technicznej autobusów, zakup cztery autobusy oraz zakup i zamontowanie systemu elektronicznego biletu. „Solbusy” dostarczane zostaną do Inowrocławia przez wykonawcę w dwóch etapach. Pierwszy przewiduje przekazanie dwóch autobusów do końca sierpnia br., a kolejnych – do 6 listopada br. Wyposażone one będą w system monitoringu. W ostatnich dniach rozstrzygnął się przetarg na instalację systemu „biletu elektronicznego”. Zadanie to zrealizuje za kwotę 1.435.797,26 zł firma „R&G Plus” sp. z o.o. z Mielca, która jako jedyna stanęła do tego przetargu. Umowa z tą firmą zostanie podpisana ok. 20 sierpnia - informuje inowrocławski ratusz.

Będą nowe autobusy dla MPK komentarze opinie

  • A możę... - niezalogowany 2017-11-28 20:05:22

    A może coś więcej na temat p.Adrianny Herrmann się dowiemy?. Kim jest z wykształcenia i jaką ma praktykę zawodową.

Dodajesz jako: Zaloguj się